Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Uroczyste zakończenie roku juniwersyteckiego - Dyplomy rozdane

IMG 5813Ponad setka najmłodszych studentów, wykładowcy i zaproszeni goście, spotkali się na uroczystym zakończeniu kolejnego roku nauki na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym.

Wystrojeni odświętnie mali żacy odebrali dyplomy ukończenia Juniwersytetu 7 czerwca br. w auli wykładowej Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.

IMG 5989

Podsumowanie kolejnego roku akademickiego maluchów uatrakcyjnił krótki program artystyczny, w którym wystąpili wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz pokazy eksperymentów wykonywanych na zajęciach Juniwersytetu i przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem.
Najmłodsza studencka brać odebrała dyplomy z rąk zastępcy burmistrza Jasła Leszka Znamirowskiego i rektora PSW prof. nadzw. dra inż. Stanisława Polańskiego. Do gratulacji składanych małym absolwentom przyłączył się również podkarpacki wicekurator oświaty Antoni Wydro.

IMG 5833
W minionym roku akademickim najmłodsi jasielscy studenci poznali m.in. tajemnice światła oraz cieczy; dowiedzieli się czy zwierzęta myślą tak jak ludzie, skąd się bierze czysta woda w kranie oraz co zrobić, aby mniej zanieczyszczać naszą planetę. Zgłębiali również tajemnice astronomii, kolorów oraz kwaśnych i zasadowych substancji. Opinie słuchaczy zapytanych o to, który z tematów był najciekawszy okazały się podzielone. Za to wszyscy byli zgodni co do tego, że chcieliby w przyszłym roku szkolnym znów uczęszczać na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy.
UMJ

Poinformuj nas