Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Umowa na budowę krytego lodowiska w Jaśle podpisana

Umowa na budowę krytego lodowiska w Jaśle podpisana

Miasto Jasło podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę krytego lodowiska w Jaśle.

Wartość zadania, którego wykonawcą jest firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic, wynosi ponad 8,7 mln zł.

Pierwszym etapem prac będzie opracowanie dokumentacji (do 8 miesięcy) i uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a następnym przystąpienie do robót budowlanych. W sumie wszystkie prace przy budowie lodowiska mają zakończyć się do września 2024 roku.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i Jacek Borkowski, skarbnik Jasła, a ze strony wykonawcy: Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik firmy InterHall Sp. z o.o. z Katowic.

Firma InterHall zajmuje się projektowaniem i produkcją hal pneumatycznych. Ich hale są posadowione w Finlandii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech oraz w wielu innych krajach UE. W roku 2013 zadaszyli pełnowymiarowe boisko piłkarskie dla Legii Warszawa. W 2019 roku jako pierwsi wykonali boisko i bezlinkowe zadaszenie pneumatyczne nad pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim dla Jagiellonii Białystok. Dotychczas wykonali ponad 400 obiektów sportowych.

Zakres inwestycji obejmuje budowę całorocznego zadaszonego obiektu z funkcją lodowiska (alternatywnie boiska wielofunkcyjnego w sezonie letnim) o wymiarach 60x26 m i widownią na ok. 100 osób. Lodowisko posiadać będzie konstrukcję stałą zadaszoną, oświetlenie, monitoring oraz nagłośnienie. Funkcję zaplecza lodowiska stanowić będzie istniejące zaplecze znajdujące się w sąsiednim budynku hali sportowej.

Dla przypomnienia: obecne lodowisko jest niezadaszone o wymiarach 20 x 40 m. Funkcjonuje wyłącznie w okresie zimowym (przez około 3 miesiące). Znajduje się w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych – 4,5 mln zł oraz z budżetu miasta – ponad 4,2 mln zł.

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków