Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Uczniowie z Trzcinicy na poligonie w Trzciańcu

Uczniowie z Trzcinicy na poligonie w TrzciańcuStrzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2091 z Trzcinicy udali sie na wakacyjne dwutygodniowe szkolenie na poligonie w Trzciańcu w bazie Ośrodka Szkolenia Górskiego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Odbył się kurs unitarny, Kurs Dowódców Drużyn, Kurs medyczny oraz była możliwość uczestniczyć w kursie lekkiej piechoty. Już w pierwszym dniu strzelcy zostali podzieleni na 3 plutony a każdy pluton na 3 drużyny . Dowódcami drożyn były osoby które robiły kurs dowódców drużyn, a dowódcami plutonów była doskonała kadra instruktorska. Każdy dzień rozpoczynał się zaprawą poranną , następnie śniadaniem i punktualnym apelem porannym o godzinie 8:00. Po apelu odbywały się różne zajęcia praktyczne Ale również bywały też wykłady. O godzinie 14 szybkim krokiem strzelcy spieszyli na obiad . Od 15:00 do 16:00 był czas wolny na naukę własną i powtórzenie całej nabytej wiedzy w ciągu dnia. Od 16:00 do 19:00 była kontynuacja zajęć . O godzinie 19 była kolacja i tym samym koniec całodniowego szkolenia, potem kolejno izbami strzelcy schodzili do łaźni. O godzinie 21.30 był apel wieczorny i o 22:00 capstrzyk. Podczas trwania szkolenia unitarnego młodzież udoskonaliła swoje nabyte umiejętności oraz zdobyła nowe. Przeszli m.in. szkolenie taktyczne np: pokonywanie terenu na polu walki różnymi sposobami , poznali rodzaje działań taktycznych. Odbyło się również szkolenie ogniowe obejmujące : częściowe rozkładanie i składanie broni KBK AK jak również strzelanie do tarczy z w/w broni. Poznali rodzaje bomb masowego rażenia, min i zapór inżynieryjnych. Nauczyli się rozpoznawać sprzęt bojowy (czołgi, samoloty, wozy piechoty). Były zajęcia obejmujące łączność, topografie, oraz pierwszą pomoc .

wojsko2 

Poznali Ochronę Przeciw Broni Masowego Rażenia oraz wykonywali pojedyncze okopy strzeleckie. Nie zabrakło również taktyki zielonej - czyli nocy spędzonej w lesie ( budowanie szałasów, rozpalanie ogniska, pozyskiwanie i filtracja wody w trudnych warunkach) , odbyły się także nocne alarmy bojowe. Całe szkolenie zakończyło się testem fizycznym sprawdzającym wszystkie poznane umiejętności. Pomimo intensywnego wysiłku fizycznego całe szkolenie było tak świetna zabawa , że nikt nie chciał wracać do domu. Jest masa świetnych wspomnień , które na długo utkną w pamięci wszystkich uczestników. Z wyrazami podziękowania dla całej kadry.

strz. Sandra Weżgowiec

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

ups
I ze szkoły gdzie ogławiali buraki wyhodujemy armię najemników (a może mięso armatnie?)
0

50000 Pozostało znaków