Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Straż Miejska zwycięzcą jubileuszowej 10. edycji Munduriady!

Straż Miejska zwycięzcą jubileuszowej 10. edycji Munduriady!W dniu 27 czerwca br. tradycyjnie w ramach rozpoczęcia obchodów Dni Jasła sześcioosobowa reprezentacja Straży Miejskiej wzięła udział w 10. jubileuszowej edycji Munduriady - imprezy organizowanej cyklicznie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA - Region Jasło. Fotorelacja

W sobotnich zawodach odbywających się na terenie obiektów MOSiR uczestniczyli przedstawiciele Straży Miejskiej w Jaśle, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz uczniowie z klas o profilu mundurowym i sportowym ze szkół średnich z Kołaczyc, Nowego Żmigrodu i Trzcinicy. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały między sobą w pięciu sprawnościowych konkurencjach: biegu żółwia - wyścigu w policyjnym wyposażeniu zakładanym m.in. do zabezpieczania imprez masowych, trafianiu do celu ze strażackiej hydronetki, biegu po wyznaczonej trasie w alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości i jeździe na rowerze skręcającym w odwrotnym kierunku. W tym roku drużyny miały szansę zmierzyć się ze sobą w nowej konkurencji- przecinania drewna piłą, która zastąpiła przepychanie radiowozu policyjnego na czas. Komisja sędziowska oceniała poszczególne efekty, a zawodnicy zdobywali punkty w klasyfikacji zespołowej.

b


Tego roku w jubileuszowym 10. Turnieju Służb Mundurowych reprezentacja Straży Miejskiej bezapelacyjnie zwyciężyła w sportowych zmaganiach zajmując, z wynikiem 47 punktów pierwsze miejsce. Na podium znalazło się także Liceum Ogólnokształcące z Kołaczyc oraz Komenda Powiatowa Policji w Jaśle. Na zakończenie imprezy każda z ekip otrzymała od władz miasta pamiątkowe dyplomy, puchary i medale. Szeroko zgromadzona publiczność przez cały czas żywo dopingowała zmagania swoich faworytów.

Straż Miejska w Jaśle

50000 Pozostało znaków