Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Ryszard Pabian złożył ślubowanie

DPP 17Postanowieniem nr 58/14 Komisarza Wyborczego w Krośnie z dnia 3 grudnia 2014 r. - 6 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 zwołana została sesja Rady Miejskiej Jasła, podczas której odbyło się ślubowanie Burmistrza Miasta Jasła, Ryszarda Pabiana. Został on wybrany w II turze wyborów samorządowych, w dniu 30 listopada 2014 roku. Sesja odbyła się w holu Jasielskiego Domu Kultury.

DPP 5

(...) dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta.
- Po raz pierwszy staję przed państwem jako burmistrz Jasła. Postrzegam to jako olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt. Mam jednocześnie świadomość, że to ogromna odpowiedzialność, a także dowód oczekiwań ze strony mieszkańców Jasła, bo to dzięki ich głosom obejmuję tę funkcję zastępując poprzedniego burmistrza. Przy tej okazji po raz kolejny dziękuję państwu za głosy. Zapewniam, że wszystkie, korzystne dla miasta Jasła pomysły, inwestycje będą realizowane. Będę także realizował założenia mojego programu wyborczego – powiedział Ryszard Pabian.

DPP 6

W uroczystościach uczestniczył również burmistrz ubiegłej kadencji, Andrzej Czernecki. W swoim wystąpieniu podziękował za cztery lata ,,posługi jaślanom i miastu Jasłu". - Chcę bardzo serdecznie podziękować jaślanom za kilkakrotny wybór mnie na burmistrza Jasła. To był wielki honor i wielka satysfakcja, że mogłem służyć miastu Jasłu. Dziękuję za te prawie trzynaście i pół roku pracy dla Jasła - mówił Andrzej Czernecki. Myślę, że ta nowa perspektywa, która jest ogromną szansą dla miasta będzie dobrze wykorzystana. I tego z całego serca życzę panu burmistrzowi, wysokiej radzie oraz wszystkim, którzy wzięli odpowiedzialność za to miasto. Życzę państwu wielu sukcesów - dodał.
Na ślubowaniu obecna była wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, która w latach 2006-2010 piastowała urząd burmistrza miasta Jasła. Składając gratulacje na ręce burmistrza Pabiana wspomniała o owocnej i dobrej współpracy z nim i zapewniła o wspieraniu Jasła i całego województwa na kolejne lata.
Nowo wybrany burmistrz w poniedziałek rozpoczyna swoją pracę. Czeka go spotkanie z pracownikami urzędu miasta. Jak zapewnił wielkich ,,wywrotów" i zmian na stanowiskach nie będzie.

red.

DPP 10

DPP 11

Ryszard Pabian nowym burmistrzem Jasła
Obejmując urząd burmistrza miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – tak brzmiały słowa ślubowania, które złożył, 6 grudnia, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Jasła Ryszard Pabian.
– Po raz pierwszy stoję przed Państwem jako burmistrz Jasła. Nie ukrywam, że postrzegam to jako olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt, ale mam jednocześnie świadomość, że to ogromna odpowiedzialność, a także dowód oczekiwań ze strony mieszkańców Jasła, gdyż to dzięki ich głosom obejmuję tę funkcję zastępując poprzedniego burmistrza (..). To, że na stanowisku burmistrza nastąpiła zmiana nie oznacza, że pewne pomysły, które powstały w poprzedniej kadencji, nie będą kontynuowane. Zapewniam, że wszystkie – korzystne dla miasta Jasła – będą realizowane (…)Ci, którzy znają mnie bliżej wiedzą, że jest to zgodne z moim charakterem: mniej słów, więcej konkretnej pracy. Najważniejsze z tych działań to współpraca z przedsiębiorcami, gdyż miejsca pracy są podstawą rozwoju miasta Jasła – mówił Ryszard Pabian.
W dalszej części przemówienia nowy burmistrz podkreślił, że już w najbliższym czasie czeka go podjecie ważnej decyzji jaką jest możliwość pozyskania środków na modernizację Jasielskiego Domu Kultury. - Jest tylko jeden problem: na realizację projektu mamy bardzo mało czasu, bo do września przyszłego roku. Ale jednocześnie może to dobry znak, że mam okazję zaczynać pracę od realizacji projektu, nad którym pracowałem przed rozstaniem się z Urzędem Miasta Jasła. Oprócz dobrze przygotowanych projektów potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia. Wierzę, że będzie mi ono dopisywało – zaznaczył R. Pabian.

Nowo wybrany burmistrz podczas swojej kampanii wielokrotnie podkreślał o woli współpracy ze wszystkimi, którzy chcą pracować na rzecz Jasła. – To jednocześnie deklaracja, że będę mieszkańcom służyć najlepiej jak potrafię. Co ważne wiem, że mogę liczyć na pomoc naszych parlamentarzystów oraz samorządu województwa. Ten czas musimy wykorzystać, aby stał się okresem wielu dobrych zmian w naszym mieście. Nie ustanę w tych staraniach i o to samo proszę Państwa radnych, za co z góry dziękuję –powiedział kończąc swoje przemówienie.

Symboliczne przekazanie władzy odbyło się w obecności poprzednich burmistrzów Jasła: Andrzeja Kachlika, Janusza Raka, Marii Kurowskiej i Andrzeja Czerneckiego. Nowy burmistrz podziękował swojemu poprzednikowi za dotychczasową pracę na rzecz miasta, a ten z kolei podkreślił, że deklaracje kontynuacji rozpoczętych przez miasto projektów są bardzo istotne dla rozwoju miasta - To dobrze świadczy o planach, to świetnie rokuje na przyszłość jeżeli chodzi o budowanie społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście i za to dziękuję – stwierdził. Ustępujący burmistrz podkreślił, że praca dla Jasła to ogromny zaszczyt. - To był wielki honor i wielka satysfakcja, że mogłem służyć miastu Jasłu. Dziękuję za te prawie trzynaście i pół roku pracy dla Jasła.

Gratulacje Ryszardowi Pabianowi złożyła również burmistrz Jasła w latach 2006-2010 Maria Kurowska, obecny wicemarszałek województwa podkarpackiego – Ryszard Pabian był moim zastępcą, na którym nigdy się nie zawiodłam i któremu mogłam w pełni zaufać. To jest wielki komfort pracy, gdy się ma takiego współpracownika. Myślę, że sama nie wymyśliłabym takiego scenariusza jaki jest w tej chwili – powiedziała M. Kurowska.

UMJ

DPP 21

DPP 29

DPP 31

DPP 33

DPP 38

DPP 46

DPP 49


 


 

Komentarze obsługiwane przez CComment