Ruszyła budowa podziemnego parkingu w Jaśle

budowa parkinguSen o nowoczesnych inwestycjach na terenie miasta Jasła, w końcu zaczyna się realizować.

Włodarze miasta w pocie czoła robili, co mogli i w końcu udało się pozyskać środki finansowe na budowę podziemnego parkingu w Jaśle. W magistracie odpowiadają, że wciąż trwają prace, a szacowany miesiąc, kiedy parking będzie dostępny dla kierowców, to maj 2022.

Czy parking na ul. Dworcowej będzie cieszył się popularnością?

Czas pokaże. Niestety będą mogli tam parkować tylko i wyłącznie bogatsi mieszkańcy. O resztę ludności zadba PiS w Krajowym Planie Odbudowy i Unia Europejska, przyznając specjalne bonifikaty. Połączyli siły, co dla wielu jest ogromnym zaskoczeniem, bo pokazuje to, że dadzą radę współpracować.

Projekt zakłada:
- budowę parkingu podziemnego przy ul. Dworcowej w Jaśle,
- budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Metzgera
- powstanie zespołu toalet publicznych z nowoczesnym oświetleniem i monitoringiem.

Parking podziemny ma być sporych rozmiarów: 5,6 tys. m kw. na 250 aut i 32 rowery.

Wątpliwości mieszkańców związane z podziemnym parkingiem

Mieszkańcy są zaniepokojeni faktem, że pod ich oknami, a właściwie sąsiadując z ich piwnicami, będą parkować setki aut, co zakłóci spokój i harmonię. Mieszkania na ul. Dworcowej w Jaśle sprzedają się jak świeże bułeczki.

Niestety nie mamy informacji czy inwestycja zostanie oddana od razu w całości, czy etapami. Jesteśmy natomiast przekonani, że co niektórzy, czytając ten artykuł, roześmieją się, bo to primaaprilisowy żart.

Choć kto wie, może podsunęliśmy właśnie pomysł naszym urzędnikom i zamiast podnosić opłaty za parking i zabierać miejsca bezpłatnego parkowania, zaczną poważnie myśleć o inwestycjach dla mieszkańców, które nie koniecznie będą zaglądać im do kieszonki.

Przeczytaj także: Strefa PŁATNEGO parkowania w Jaśle poszerzona!

Paweł
Haaaa ale poczucie humoru :D
Aniela
Takie marzenia to nie w Jaśle