Rozbudowa Jasielskiego Domu Kultury

Rozbudowa Jasielskiego Domu KulturyW związku z przebudową i rozbudową Jasielskiego Domu Kultury rozpoczęła się przeprowadzka wszystkich struktur i formacji działających przy JDK do tymczasowej siedziby przy ul. Modrzejewskiego 12. Jednocześnie trwają prace związane z przystosowaniem sali kinowej w budynku przy ul. Sokoła (dawne kino Syrena), gdzie na czas modernizacji JDK zostanie przeniesione kino. Numery telefonów pozostają bez zmian.

Rozbudowa i przebudowa Jasielskiego Domu Kultury realizowana jest w ramach projektu pn: „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej domu kultury w Jaśle i Liptovskim Mikulášu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy transgranicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013”.

Zakres prac obejmuje m.in. dobudowanie nowej części budynku, termomodernizację dachu i elewacji, wymianę stolarki okienno-drzwiowej oraz szereg prac wykończeniowych. - JDK to budynek, który świecił blaskiem ponad 40 lat temu, a współczesne wymagania dotyczące bezpieczeństwa ppoż i przepisów budowlanych wymuszają przystosowanie - tej jakże okazałej przed laty placówki - do standardów XXI wieku. Na sali widowiskowej powstaną szlaki ewakuacyjne dostosowane do obowiązujących przepisów budowlanych, zainstalowane zostaną nowoczesne fotele. Natomiast w całym budynku zostanie zainstalowana klimatyzacja, nowa instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz CO – wylicza Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Po przebudowie powierzchnia Jasielskiego Domu Kultury powiększy się o 789,50 m2, czyli wyniesie 3 924,60 m2.
Liderem projektu jest Miasto Jasło, a partnerami Jasielski Dom Kultury i Dom Kultury w Liptovskim Mikulášu na Słowacji. Całkowita wartość zadania wynosi 3,9 mln euro, z czego dofinansowanie stanowi 2,8 mln euro.

JDK

wisia
czy ten remont i przebudowa nie dotyczy też biblioteki? bo jakoś nic na ten temat się nie mówi. A JDK to również biblioteka!