Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Radosne świętowanie - Wielka Niedziela

1Kończąca Triduum Paschalne - Wielka Niedziela to dzień upamiętniający wśród chrześcijan Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, jego zwycięstwo nad śmiercią, szatanem i grzechem.

Bijące dzwony, msza rezurekcyjna rozpoczynają niedzielne świętowanie. Uroczystemu śniadaniu, składającemu się z potraw poświęconych w Wielką Sobotę towarzyszy prawdziwa eksplozja świątecznej radości. Domownicy dzielą się poświęconym jajkiem oraz składają sobie życzenia. Na wielkanocny stół trafia wiele dań, a centralne miejsce stanowi baranek. Popularny jest również tradycyjny żurek, w którym nie może zabraknąć poświęconego jaja, kiełbasy czy chleba.

2Stół wielkanocny przepełniony jest mięsem, wędlinami, jajkami, chlebem. Nie brakuje też takich smakołyków jak baby, mazury i serniki.
Wielka Niedziela to przede wszystkim dzień, który spędzamy w gronie bliskich, na co w zwykłej codzienności często brakuje czasu.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków