Powiatowe obchody Święta Policji

26 lipca na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Jaśle odbył się uroczysty apel związany z powiatowymi obchodami Święta Policji. W trakcie uroczystości funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe, a także odznaczenia.

W powiatowych obchodach Święta Policji udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor dr Piotr Zalewski. Wśród zaproszonych gości obecni byli również m.in. Maria Kurowska Poseł na Sejm RP, Iwona Trawińska Dyrektor Biura Senatorskiego Senator Alicji Zając, Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Joanna Bril Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Stanisław Pankiewicz Wicestarosta Jasielski, Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, Agata Augustyn Wójt Gminy Tarnowiec, Rafał Papciak Wójt Gminy Brzyska, Grzegorz Bara Wójt Gminy Nowy Żmigród, Kazimierz Miśkowicz Wójt Gminy Krempna, Adam Kmiecik Zastępca Burmistrza Kołaczyc, ppłk Andrzej Nykiel - Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle, bryg. Piotr Śmietana Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, ppłk Jacek Paśko Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle, Marcin Wietecha Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jaśle, Kazimierz Wiśniowski Komendant Straży Miejskiej w Jaśle, Artur Paczkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce, kom. Krzysztof Filip Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie, asp. szt. Jerzy Poszelężny Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Jaśle, Łukasz Janiga Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZPP w Jaśle, Bogusław Łach Przewodniczący IPA Region Jasło oraz Bolesław Waśko Wiceprezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jaśle.

Obchody rozpoczęto Mszą świetą w kościele pw. Chrystusa Króla w Jaśle. Następnie o godz. 11, rozpoczął się uroczysty apel na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Zgromadzonych funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle podinsp. Krzysztof Łopuszański. Podczas swojego wystąpienia wspomniał o poświęceniach i wyrzeczeniach, które związane są z policyjną służbą. Podziękował policjantom za ich zaangażowanie i profesjonalizm. Wyrazy podziękowania, skierował także do kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów lokalnych, instytucji i służb powiatu jasielskiego, dziękując za okazane wsparcie i współpracę.

W trakcie uroczystości policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 41 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 2 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych, 21 w korpusie aspiranckim, 16 w korpusie podoficerskim oraz 2 szeregowych.

Za zasługi i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, medalem z okazji 30 rocznicy jego powstania, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Jaśle oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie odznaczył medalem: podinsp. Krzysztofa Łopuszańskiego, mł. insp. Mirosława Kawę, kom. Bartłomieja Świerczka, ppłk. Andrzeja Nykla, bryg. Piotra Śmietanę, podinsp. Krzysztofa Machowskiego oraz Agatę Augustyn.

W czasie wystąpień głos zabrali zaproszeni goście: Maria Kurowska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Joanna Bril Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Stanisław Pankiewicz Wicestarosta Jasielski. W swoich przemowach skierowali wiele ciepłych słów uznania i gratulacji pod adresem jasielskich policjantów. Na koniec inspektor dr Piotr Zalewski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, zwrócił się do policjantów i policjantek, pracowników cywilnych oraz zgromadzonych gości. Podziękował za dotychczasową służbę, gratulował awansów i życzył sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnionej służby.

dl