Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Poszukiwacze skarbów zjechali się do Jasła

 Przez ostatni weekend (16-18 czerwca) Jasło zostało opanowane przez fascynatów geocachingu. Gościliśmy turystów z całej Polski, Krakowa, Warszawy, Górnego i Dolnego Śląska, ale też i północne rejony miały swoich przedstawicieli.

Piątek był dniem, w którym uczestnicy „Akcji Jasło – GENialne miasto” zjeżdżali się do Jasła, a organizatorzy czekali na nich na trenie Przystanku Kwiatowa witali ciepłym posiłkiem i muzyką wygrywaną przez towarzyszących harcerzy z jasielskiego hufca. Przy dźwiękach harcerskich przebojów i wspólnym śpiewie spędzali miło czas i wymieniali się doświadczeniami ze swoich środowisk.

W sobotę, na terenie naszego generatora zostały opublikowane nowe Adventure lab (https://adventure.geocaching.com/) i dedykowany im kesz Generator Nauki GEN - Adventure LAB Final (https://coord.info/GCAA440)

U nas miało miejsce główne wydarzenie weekendu Akcja Jasło - GENialne Miasto, goście uczestniczyli w koncercie jasielskiego zespołu The Great Pinch, z gościnnym udziałem Klaudii Pucykowicz, wokalistki zespołu Krusher. Później odbyła się gorąca debata o trudnych sprawach i bolączkach geocachingu, w której uczestniczyli trzej recenzenci geocachingowi, a którą prowadził Bartłomiej Wilk. Po debacie uczestnicy ruszyli na zwiedzanie strefy ekspozycyjnej naszego Gerenatora, ale też w miasto, szukać keszy.

Natomiast w niedzielę, na jasielskim rynku stanął keszowy namiot. W ten sposób, każdy zainteresowany mieszkaniec mógł dowiedzieć się na czym polega geocaching, jak zrobić dobrą skrytkę, a także zobaczyć najciekawsze zdjęcia dotyczące tego zajęcia – a wszystko tego można było się dowiedzieć od doświadczonych keszerów.

Poszukiwacze skarbów w Jaśle

Goście nasze miasto opuścili w dobrych humorach i z zachwytem miastem. A niech świadczą o tym wybrane fragmenty wpisów naszych gości:
Moja pierwsza (i zapewne nie ostatnia) Akcja Jasło nie rozczarowała. Jestem pod wrażeniem organizacji i gościnności organizatorów. Jestem też pod wrażeniem samego Jasła. Będę chwalić i sławić! (Okrutnyb – redaktor podcastu Między Keszami, Warszawa)
Ten weekend był od dawna zarezerwowany dla jasielskich eventów. Z ciekawości - czy tak jak wszyscy mówili, są oryginalne kesze i eventy. (…) Bardzo nam się podobały wszystkie atrakcje przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Spędziliśmy wyjątkowo aktywnie czas zarówno na keszowaniu jak i na eventach ! (…) Wiele się działo - był ogrom społeczności geocachingowej z bliska i z daleka. Byli recenzenci, był zespół muzyczny. Było super. Do zobaczenia ponownie w zaiste stolicy polskiego geocachingu czyli w JAŚLE! (AnetkaZuzia, Górny Śląsk)
Super organizacja, masa atrakcji i przyjemnie spędzony czas - tak powinny wyglądać eventy! (…) Wiele znajomych twarzy, tyle inspiracji! Wielkie dzięki i do zobaczenia za rok! (Kosoff Małopolska)

Geocaching to światowa zabawa w poszukiwanie za pomocą odbiornika GPS ukrytych skrzynek (geocache) i odnotowanie tego faktu do specjalnego dzienniczka zwanego logbookiem oraz dodanie logu na stronie internetowej Geocaching.com. Ważne jest to, że keszer, by móc odnaleźć daną skrytkę musi zapoznać się z opisem umieszczonym w mobilnej aplikacji wyżej wymienionego miejsca, jego historią oraz obecnym funkcjonowaniem.
Obecnie na całym świecie jest ponad trzy miliony trzysta tysięcy aktywnych skrytek oraz ponad milion aktywnych geocacherów, wywodzących się z różnych środowisk zawodowych i społecznych. Do chwili obecnej, na terenie powiatu, gminy i miasta Jasła znajduje się ponad 500 skrytek różnych rozmiarów i typów.

Poszukiwacze skarbów w Jaśle

Organizatorami wydarzenia był Klub Geocachingowy „GC Jasło Team” przy jasielskim oddziale PTTK przy wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle, Gminy Jasło, radnego Rady Miejskiej Marcina Węgrzyna i Hufca ZHP im. Rodziny Madejewskich w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków