Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego

DPP 50Do wyborów samorządowych, na radnych Sejmiku Województwa Podkarpackiego PSL wystawiło 16 kandydatów.

Z powiatu jasielskiego o miejsce w sejmiku zabiegać będą Justyna Cyran z numerem 6 (mieszkanka Dębowca) oraz Andrzej Bosak z numerem 5 (mieszkaniec Warzyc).
Obecny na konferencji PSL, Jan Bury podkreślił, że zdobycie minimum dwóch mandatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego jest możliwe.
- Sądzę, że możemy uzyskać tutaj głosy, aby z okręgu krośnieńskiego zdobyć dwa mandaty. Być może będzie i tak, że jeden z radnych w Sejmiku będzie właśnie z powiatu jasielskiego, czego Państwu życzę – mówił poseł Jan Bury.
Na spotkaniu obecna była Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska. Minister zaznaczyła gotowość współpracy pomiędzy ministerstwem a samorządem.

DPP 50---Kopia
- Chcemy i będziemy w najbliższym czasie współpracować. Ministerstwo Pracy na pewno wspomoże gminę Jasło w realizacji tego świetnego pomysłu, który ma pomóc rodzicom i dzieciom. Dzieciom zabezpieczyć miejsce opieki, a rodzicom pracę. Cieszę się również jeśli chodzi o dobre wykorzystanie środków unijnych. Wiem również, że gmina jest liderem jeśli chodzi o Kartę Dużej Rodziny. Rządowy program Karty Dużej Rodziny realizujemy od 16 czerwca. Gmina Jasło to jest blisko tysiąc wydanych wniosków. Bardzo serdecznie dziękujemy, bo to jest wielkie wsparcie dla dużych rodzin- mówiła minister.

DPP 52

– Współpraca z ministerstwem, to jest pomoc nie do przecenienia. Sama gmina miejska z własnych środków nie byłaby w stanie tych projektów realizować. Chcę podziękować ministrowi Buremu, a szczególnie Darkowi Sobierajowi, bo to jest osoba, od której była skuteczna pomoc w istotnych dla miasta momentach – powiedział burmistrz miasta Jasła, Andrzej Czernecki.

Kandydaci PSL do sejmiku województwa podkarpackiego- Okręg na 5 (Krosno, bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski, sanocki)

1. Dariusz Sobieraj, radny sejmiku wojewódzkiego, lekarz medycyny, ordynator oddziału urologii Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie.

2. Maria Pospolitak, dyrektor Zespołu Szkół w Sanoku.

3. Joanna Bril, dr inż., wykładowca akademicki, dziekan Wyższej Szkoły Zawodowej im. Findysza w Jaśle.

4. Kazimierz Śnieżek, prezes OSM Jasienica Rosielna.

5. Andrzej Bosak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle.

DPP 5346681
6.Justyna Cyran, wicedyrektor w Zespole Szkół Usługowych w Jaśle.

7. Maria Kaczor, były wójt gminy Jaśliska.

8. Daniel Bieszczad, dyrektor wydziału promocji UM Krosna.

9. Stanisław Majda, zastępca kierownika biura powiatowego ARiMR w Krośnie.

10. Marek Hejnar, prawnik, ukończona aplikacja sędziowska, wiceprezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

11. Ryszard Paszkiewicz, emerytowany inżynier leśnik.

12. Marta Chorążak-Tabisz, doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery w Brzozowie.

13. Marta Skubisz, nauczycielka w Technikum Rolniczym w Lesku, współzarządzająca wyciągiem narciarskim w Weremieniu.

14. Mirosław Pięta, były wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

15. Anna Bawor, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Michniowcu.

16. Magdalena Gajewska, asystentka wicewojewody podkarpackiego.

Anna Dziura