Policyjne interwencje po burzy w powiecie jasielskim

PolicjaDzisiejszej nocy nad powiatem jasielskim przeszły gwałtowne burze. Obfite opady deszczu połączone z porywistym wiatrem oraz wyładowaniami atmosferycznymi, były przyczyną kilku zdarzeń. Policjanci interweniowali w związku z uszkodzeniem samochodu oraz dwoma pożarami budynków gospodarczych. Na szczęście podczas nawałnicy nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

Dyżurny komendy o pierwszych skutkach gwałtownej burzy został powiadomiony po połonocy. W Święcanach w wyniku wyładowania atmosferycznego zapalił się drewniany budynek gospodarczy stojący w pobliżu domu mieszkalnego. Pożar zauważyli domownicy, którzy zaalarmowali straż pożarną. W wyniku zdarzenia budynek uległ całkowitemu spaleniu. Część znajdujących się w środku urządzeń i maszyn rolniczymi udało się uratować. Straty wstępnie oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym samym czasie policjanci patrolujący teren miejscowości Toki zauważyli palący się drewniany budynek gospodarczy. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili straż pożarną. Na miejscu ogień próbowali ugasić mieszkańcy, niestety drewniana szopa wraz z przechowywanym w środku sprzętem, spłonęła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną powstania pożaru było uderzenie pioruna. Trzecia interwencja związana z nawałnicą dotyczyła uszkodzenia samochodu stojącego na parkingu przy ul. Baczyńskiego. Wskutek burzy na matiza spadł konar, który odłamał się z rosnącego w pobliżu drzewa uszkadzając dach pojazdu. Silny wiatr, deszcz oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Mogą być jednak niebezpieczne i powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne.

Jak zachować się w czasie burzy -kliknij

KPP w Jaśle