Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

PO popiera kandydaturę Andrzeja Czerneckiego

DPP 2Starosta Adam Kmiecik zwołał w ubiegłą sobotę konferencję prasową w jednym z jasielskich lokali.

Podczas spotkania poinformował, że Platforma Obywatelska w Jaśle popierają kandydaturę Andrzeja Czerneckiego - obecnego burmistrza. Dla przypomnienia Andrzej Czernecki w II turze wyborów zmierzy się z kandydatem PiS – Ryszardem Pabianem.
W tym samym dniu kandydująca z ramienia PO, Elwira Musiałowicz-Czech na swoim briefingu prasowym zadeklarowała poparcie dla Ryszarda Pabiana. Niestety nie udało nam się z nią skontaktować.
- To co stało się dzisiaj w godzinach południowych na Rynku, czyli poparcie przez Elwirę Musiałowicz-Czech kontrkandydata Andrzeja Czerneckiego, było tylko i wyłącznie prywatnym stwierdzeniem i działaniem Pani Elwiry – mówił Adam Kmiecik. Nie było to w żaden sposób uzgadniane ze strukturami PO. Postąpiła ona wbrew uzgodnieniom. Jako szef struktur miałem z panią Elwirą ustalenia, że wszystkie działania odnośnie ewentualnego poparcia i zawierania koalicji będą uzgadniane ze strukturami powiatowymi – dodał starosta.
Adam Kmiecik w swojej wypowiedzi zaapelował do mieszkańców i wyborców PO, by poparli kandydaturę Andrzeja Czerneckiego.

Kmiecik: Pani Elwira Musiałowicz-Czech nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej
Starosta podczas konferencji nie krył swojego niezadowolenia i faktu, że niejako został oszukany. - Ja i wielu wyborców, którzy oddali swój głos na panią Elwirę głosując tym samym na Platformę Obywatelską, czują się oszukani całą tą sytuacją – podkreślił Kmiecik.

Jak dowiadujemy się Elwira Musiałowicz- Czech była sympatykiem Platformy Obywatelskiej, uczestniczyła w wielu uroczystościach i zgłosiła swoje zainteresowanie kandydowaniem na burmistrza miasta Jasła z ramienia PO. - Podczas spotkań Elwiry Musiałowicz- Czech z członkami PO ustalono, że wszelkie koalicje będą uzgadniane z członkami partii – kontynuuje Kmiecik.

Kmiecik: Andrzej Czernecki jest odpowiednim kandydatem na burmistrza miasta Jasła, co udowodnił wiele razy. Potrafi zarządzać miastem Jasłem. Nie podejmuje pochopnych i propagandowych działań.

W konferencji prasowej uczestniczył burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki.
Dziękuję za poparcie jakie udzielił mi starosta. Polityka to jest działanie zespołowe. Działanie w samorządzie jest działaniem wymagającym współdziałania wielu środowisk. Moja kampania jest pracą. W tygodniu pojawi się jeszcze kilka bardzo ważnych spotkań z przedsiębiorcami – mówił.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków