Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Nowy radiowóz w jasielskiej drogówce

1Nowoczesny nieoznakowany radiowóz wzbogacił tabor jasielskiej Policji. Nowy samochód trafił do wydziału ruchu drogowego.

Jest wyposażony w wideorejestrator i radar. Radiowóz będzie pracował na drogach najbardziej zagrożonych wypadkami, tam gdzie jest niebezpiecznie.
Policjanci jasielskiej drogówki rozpoczęli patrolowanie dróg naszego powiatu nowym nieoznakowanym radiowozem. Przekazany z Komendy Wojewódzkiej Policji samochód to opel insignia. Jest szybki, dynamiczny, posiada mocny 220 konny dwulitrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem oraz wszelkie systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy.

2


3


Nowy radiowóz wyposażony jest w wideorejestrator z dwoma kamerami umieszczonymi za przednią i tylną szybą. Dzięki takiemu rozwiązaniu może rejestrować wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierowców jadących zarówno przed, jak i za radiowozem. Dodatkowo w oplu zamontowany jest bezprzewodowy radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Radar może być również odpięty z uchwyt i używany przez funkcjonariuszy do kontroli ręcznej. Nieoznakowany radiowóz posiada także nowoczesną sygnalizację uprzywilejowania w ruchu drogowym oraz specjalną tablicę wyświetlającą polecenia dla kierowców np. POLICJA, ZATRZYMAJ SIĘ.
Nowy opel insignia „monitoruje” już drogi Jasła, jak i powiatu jasielskiego. Szczególnie te trasy, które z uwagi na dużą ilość zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożone wypadkami. Na baczności powinni się mieć nie tylko kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość, ale również wymuszający pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzający, czy przejeżdżający skrzyżowanie na czerwonym świetle. Każde z tych wykroczeń, jak też wiele innych, może zostać zarejestrowane przez „oko” jednej z kamer.

 

KPP w Jaśle

Komentarze obsługiwane przez CComment