Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Niebezpieczna ucieczka złodzieja samochodu

Niebezpieczna ucieczka złodzieja samochoduKrośnieńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu ze stacji paliw.

Mężczyzna uciekający skradzionym samochodem, nie zatrzymał się na wezwania policjantów i doprowadził do wypadku, w którym rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Ranny został także złodziej.
Wczoraj około godz. 22, policjanci otrzymali informację o kradzieży samochodu osobowego ze stacji paliw w Jaśle. Sprawca wykorzystał fakt, iż właściciel volkswagena passata poszedł zapłacić za benzynę. Wsiadł do auta, w którym właściciel zostawił kluczyki i odjechał. Mężczyzna miał jechać w stronę powiatu krośnieńskiego. Informację o kradzionym pojeździe przekazano sąsiednim jednostkom Policji. Około godz. 23 funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód w Dukli. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekającym, który nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowóz, wzywające do zatrzymania.

Niebezpieczna ucieczka złodzieja samochodu


Uciekinier jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał inne pojazdy na tzw. trzeciego, zmuszając kierujących do zjeżdżania na pobocza. Policjanci, z uwagi na niebezpieczeństwo jakie stwarzał na drodze, przerwali pościg. Po krótkich poszukiwaniach zauważyli skradziony samochód na parkingu z wyłączonymi światłami. Za kierownicą siedział mężczyzna, który na widok policyjnego radiowozu włączył światła i zaczął gwałtownie cofać. Kierujący passatem uderzył w radiowóz i kolejny raz zaczął uciekać.

Niebezpieczna ucieczka złodzieja samochodu


Gdy zobaczył jadący z naprzeciwka policyjny patrol gwałtownie zahamował i wpadł w poślizg. Policjant chcąc uniknąć czołowego zderzenia skręcił w lewo. Mimo to volkswagen zderzył się z radiowozem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Policjanci zaczęli pomagać mężczyźnie uwiezionemu w samochodzie. Spod maski passata wydobywał się dym i ogień. Funkcjonariusze ugasili pojazd i wezwali służby ratunkowe. W zdarzeniu ucierpiało dwóch policjantów, którzy z obrażeniami trafili do szpitala.
Do szpitala trafił także złodziej, którym okazał się 29-latek mieszkający w Krościenku Wyżnym. Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna zatrzymał się kradzionym samochodem na jednej ze stacji, zatankował paliwo i odjechał nie płacąc rachunku.
29-letni sprawca został zatrzymany.

KMP Krosno

 

50000 Pozostało znaków