Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Najlepsi sportowcy nagrodzeni!

Najlepsi sportowcy nagrodzeni!Dziesięciu sportowców z terenu powiatu jasielskiego otrzymało nagrody Zarządu Powiatu w Jaśle za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2016 roku.

- W imieniu Zarządu Powiatu Jasielskiego oraz własnym pragnę Państwu serdecznie podziękować za znakomitą postawę w sportowej rywalizacji oraz godne reprezentowanie Powiatu Jasielskiego na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, a także pogratulować nagród przyznanych za wyniki sportowe uzyskane w 2016 roku – mówił do nagrodzonych sportowców Starosta Jasielski Adam Pawluś.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle. Uczestniczyli w nim, oprócz sportowców, przedstawiciele Zarządu Powiatu: Adam Pawluś, Andrzej Stachurski, Mateusz Lechwar oraz Jan Muzyka.
Nagrody za znaczące wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym Zarząd Powiatu w Jaśle przyznał po raz drugi. Zgodnie z regulaminem mogą je otrzymać zawodnicy, którzy mieszkają na terenie powiatu jasielskiego lub są członkami klubu sportowego działającego na jego terenie.


Nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2016 roku otrzymali:
1. Bartosz Warchoł – zawodnik grupy kolarskiej Whirlpool Author (Czechy) – Złoty medalista w Trofeo Cinelli w Hlohovce, Czechy, IV m. –w Górskich Mistrzostwach Polski w Wysowej.
2. Bartosz Gorczyca - zawodnik ULKS Technik Trzcinica – Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Ultramaratonie Górskim w lekkoatletyce, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata w Ultramaratonie Górskim, XIV miejsce w Mistrzostwach Świata w Skyronningu.
3. Wioleta Dąbrowska – zawodniczka ULKS „Technik” – Trzcinica - Dwukrotna Mistrzyni Polski w skoku w dal, IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Srebrna Medalistka Mistrzostw Polski LZS.
4. Patryk Łaba - zawodnik TSV Sanok - kapitan drużyny, awans do I Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn.
5. Kamil Folwarski – zawodnik JKS Czarni 1910 Jasło - awans do IV Ligi Podkarpackiej Piłki Nożnej, III m. w Klasyfikacji Strzelców na Półmetku Sezonu.
6. Alan Ciborowski - zawodnik KS SPEED Jasło - Mistrz Polski w narciarstwie biegowym, brązowy medalista zawodów Pucharu Polski w Tomaszowie Lubelskim, dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski w Zakopanem-Kotelnicy, srebrny i brązowy medalista Pucharu Polski w Wiśle-Jakurzyce.
7. Roksana Ciborowska - zawodniczka KS SPEED Jasło - Mistrzyni Polski w narciarstwie biegowym, srebrna medalistka Mistrzostw Polski w Zakopanem, IV i V miejsce w Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim, V miejsce w Pucharze Polski w Tomaszowie Lubelskim.
8. Bartłomiej Garbacik - zawodnik KS AZS AWF Katowice – Złoty medalista Pucharu Europy Seniorów w Chorwacji w Dubrowniku w judo, złoty medalista w Pucharze Polski Seniorów w Luboniu, złoty medalista w Pucharze Polski Seniorów w Suchym Lesie, srebrny medalista w Mistrzostwach Polski Seniorów w Katowicach.
9. Natalia Nocula - zawodniczka UKS ASW JUDO Jasło - złota medalistka w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych w judo, srebrna medalistka w Mistrzostwach Polski juniorek młodszych w Elblągu, złota medalistka w Akademickich Mistrzostwach Polski w Gliwicach, złota medalistka w Międzynarodowym Turnieju w Słowenii.
10. Gabriela Kwaśny - zawodniczka UKS "MOSiR" Jasło – brązowa medalistka w Mistrzostwach Polski Młodzików w judo, srebrna medalistka w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni, brązowa medalistka w Pucharze Polski w Suchym Lesie, srebrna medalistka w Pucharze Polski w Krakowie, złota medalistka w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bardejovie.


Nagrody to nie jedyne formy wsparcia dla sportowców z powiatu. Zarządu Powiatu przyznał również stypendia sportowe dla 25 sportowców.

Komentarze obsługiwane przez CComment