Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanieI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła odbyła się w jasielskim ratuszu. Młodzieżowa Rada ma mieć charakter konsultacyjno-doradczy.

Głównym celem jej działania jest kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży, włączanie uczniów i absolwentów jasielskich gimnazjów do współpracy z organami samorządu lokalnego. Rada ma również zapewnić uczestnictwo młodzieży w procesie podejmowania decyzji mających wpływ na jakość życia w środowisku lokalnym oraz ma reprezentować potrzeby dzieci i młodzieży wobec organów samorządu miasta i podmiotów działających na rzecz dzieci i młodzieży.

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła I kadencji weszło 18 uczniów i absolwentów jasielskich szkół. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle reprezentują: Mikołaj Samborski, Wojciech Hałucha, Aleksandra Zajdek, Magdalena Moskal, Szymon Grzyb, Jakub Hałucha, Jakub Borowiec, Mateusz Ciołkosz oraz Kamil Miśkowiec. W gronie osób z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukaszewicza w Jaśle znalazły się: Tomasz Racławski, Ilona Godniak, Łukasz Korczykowski i Ewelina Gajewska. Radną z Gimnazjum nr 3 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle została Sylwia Pankiewicz, a z Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta w Jaśle zostali Anna Machowska i Tomasz Myśliwiec. Przedstawicielem Gimnazjum nr 5 w Jaśle został Bartosz Bąk, a Gimnazjum Społeczne w Jaśle reprezentuje - Arleta Myśliwiec.

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

W skład prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła weszli: Tomasz Racławski - przewodniczący, Wojciech Hałucha - wiceprzewodniczący, Arleta Myśliwiec - wiceprzewodnicząca, Magdalena Moskal - sekretarz.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła przeprowadzone zostały w gimnazjach na terenie Jasła 23 stycznia br. Honorowymi członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej zostali radni Rady Miejskiej Jasła Krystyna Sikora i Michał Sołtys.

***
Rota przyrzeczenia

My, Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła, obdarzeni zaufaniem przez naszych rówieśników, dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować żywotne interesy środowisk dziecięcych i młodzieżowych naszego miasta wobec władz samorządowych, instytucji i wszystkich dorosłych członków naszej społeczności.
Nie będziemy szczędzić wysiłków, by sprawy dzieci i młodzieży: bezpieczeństwo, prawo do szczęśliwego dzieciństwa i radosnej młodości były najważniejszym wspólnym zadaniem.
Przyrzekamy

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków