Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Mieszkańcy Jasła wspierają chęcińskie „Cuda pod dachem”!

Mieszkańcy Jasła wspierają chęcińskie „Cuda pod dachem”!Prawie 10 000 zł ofiarowali mieszkańcy Jasła na ratowanie franciszkańskiego klasztoru w podkieleckich Chęcinach.

W ubiegłą niedzielę franciszkańskie sanktuarium św. Antoniego w Jaśle odwiedzili pracownicy i wolontariusze krakowskiej Fundacji Brat Słońce, zajmującej się wsparciem dzieł prowadzonych przez braci franciszkanów Prowincji św. Antoniego i bł Jakuba Strzemię. Pracownicy i wolontariusze podczas wizyty opowiedzieli o ubiegłorocznych i aktualnych działaniach Fundacji. Podkreślili, że w 2016 roku dzięki przyjaciołom dobroczyńcom udało się zdobyć 140 000 zł na samochód dla Misjonarzy z Pariacoto. Aktualnie trwa akcja „Cuda pod dachem”, której celem jest ratowanie franciszkańskiego klasztoru w Chęcinach. Hojność i otwartość parafian z Jasła była ogromna. Mimo, że cel kwesty nie był lokalny, mieszkańcy Jasła udowodnili swoją empatię i gotowość niesienia pomocy. Podczas całodziennej zbiórki udało się zebrać 9 763,16 zł. Poza wsparciem finansowym mieszkańcy chętnie dzielili się
z kwestującymi dobrym słowem, a czasem również świadectwem.
Kolejną parafią, którą odwiedzą pracownicy i wolontariusze Fundacji Brat Słońce będzie Przemyśl, gdzie 12 lutego będzie można usłyszeć o „Cudach pod dachem” i wesprzeć wyjątkowe dzieła franciszkańskie.

 

Anna Donabidowicz
Fundacja Brat Słońce

Komentarze obsługiwane przez CComment