Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Medale, Mendelsohn i szampan, czyli Złote Gody w Jaśle

IS DPP j4Dwadzieścia trzy pary z terenu Jasła otrzymały 12 kwietnia nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Jasielskie Złote Gody, w wyjątkowo bogatej oprawie, dostarczyły wzruszeń zarówno jubilatom, jak i ich najbliższym. Na uroczystość do sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury zostali zaproszeni dostojni jubilaci oraz ich rodziny.
- Bardzo się cieszę, że na tej sali mamy dzisiaj tylu dostojnych jubilatów. Złote Gody, 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to moment, który należy w sposób szczególny zaznaczyć. Medale ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej. Z wielką przyjemnością wręczam je Państwu – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki.
Jubilacie przypomnieli sobie jak pół wieku temu,– o 50 lat młodsi – stawali przed ołtarzem, by przysięgać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

IS DPP j5


IS DPP j1

- Jesteście Państwo przykładem dobrego i wyrozumiałego życia. Mimo różnych niepowodzeń, jakie pojawiają się na drodze pokazujecie, że wszystko da się przezwyciężyć by być razem – dodał gospodarz miasta.
Nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego medale wręczył dostojnym jubilatom burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alicji Wójcik.

- Uroczystość Złotych Godów Małżeńskich jest wydarzeniem doniosłym zarówno dla samych jubilatów, ich rodzin, jak i społeczności lokalnej. To okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem realizowanym w małżeństwie i rodzinie, w naszej małej Ojczyźnie. Małżonkowie stale się poznają i szukają kompromisu i uczą zrozumienia drugiego człowieka. Po 50-ciu latach wspólnego życia możecie Państwo śmiało stwierdzić, że posiedliście tę umiejętność bo trwacie przy złożonej sobie przysiędze – powiedziała kierownik stanu cywilnego Alicja Wójcik.

IS DPP j3

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – jedyne w swoim rodzaju „medale za wielką miłość” – otrzymali:

1. Helena i Zbigniew Bracikowie ( Bracik)
2. Wiesława i Bogusław Czyżowiczowie ( Czyżowicz)
3. Maria i Bronisław Dudkowie (Dudek)
4. Maria i Mieczysław Filowie (Fil)
5. Barbara i Julian Gadzałowie (Gadzała)
6. Józefa i Jan Gierutowie (Gierut)
7. Anna i Jan Hajdukowie (Hajduk)
8. Genowefa i Wiesław Hołodniakowie ( Hołodniak)
9. Helena i Tadeusz Knapikowie (Knapik)
10. Anna i Czesław Kowalikowie (Kowalik)
11. Zofia i Roman Koziołowie (Kozioł)
12. Janina i Wiesław Kurowscy (Kurowski)
13. Wanda i Czesław Mastejowie (Mastej)
14. Ludwika i Edward Markuszkowie (Markuszka)
15. Lesława i Andrzej Rączkowie (Rączka)
16. Maria i Józef Rosiowie (Roś)
17. Wiesława i Władysław Staniszowie (Stanisz)
18. Helena i Tadeusz Syzdkowie (Syzdek)
19. Maria i Witold Świdrakowie (Świdrak)
20. Eugenia i Aleksander Tęczowie (Tęcza)
21. Władysława i Wojciech Winniccy ( Winnicki)
22. Helena i Franciszek Zychowie (Zych)
23. Anna i Zbigniew Źrebcowie (Źrebiec)

Były życzenia, gratulacje i kwiaty dla małżonków, którzy przeżyli 50 lat – i więcej – we wspólnym związku. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana. Podczas spotkania przy kawie i ciastku, jubilaci wspominali ze wzruszeniem tak szybko przemijające lata.
Po uroczystości wręczenia medali, jubilatów zaproszono na spektakl teatralny.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków