Medale, Mendelsohn i szampan, czyli Złote Gody w Jaśle

IS DPP j4Dwadzieścia trzy pary z terenu Jasła otrzymały 12 kwietnia nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Jasielskie Złote Gody, w wyjątkowo bogatej oprawie, dostarczyły wzruszeń zarówno jubilatom, jak i ich najbliższym. Na uroczystość do sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury zostali zaproszeni dostojni jubilaci oraz ich rodziny.
- Bardzo się cieszę, że na tej sali mamy dzisiaj tylu dostojnych jubilatów. Złote Gody, 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to moment, który należy w sposób szczególny zaznaczyć. Medale ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej. Z wielką przyjemnością wręczam je Państwu – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki.
Jubilacie przypomnieli sobie jak pół wieku temu,– o 50 lat młodsi – stawali przed ołtarzem, by przysięgać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

IS DPP j5

IS DPP j1

- Jesteście Państwo przykładem dobrego i wyrozumiałego życia. Mimo różnych niepowodzeń, jakie pojawiają się na drodze pokazujecie, że wszystko da się przezwyciężyć by być razem – dodał gospodarz miasta.
Nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego medale wręczył dostojnym jubilatom burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alicji Wójcik.

- Uroczystość Złotych Godów Małżeńskich jest wydarzeniem doniosłym zarówno dla samych jubilatów, ich rodzin, jak i społeczności lokalnej. To okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem realizowanym w małżeństwie i rodzinie, w naszej małej Ojczyźnie. Małżonkowie stale się poznają i szukają kompromisu i uczą zrozumienia drugiego człowieka. Po 50-ciu latach wspólnego życia możecie Państwo śmiało stwierdzić, że posiedliście tę umiejętność bo trwacie przy złożonej sobie przysiędze – powiedziała kierownik stanu cywilnego Alicja Wójcik.

IS DPP j3

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – jedyne w swoim rodzaju „medale za wielką miłość” – otrzymali:

1. Helena i Zbigniew Bracikowie ( Bracik)
2. Wiesława i Bogusław Czyżowiczowie ( Czyżowicz)
3. Maria i Bronisław Dudkowie (Dudek)
4. Maria i Mieczysław Filowie (Fil)
5. Barbara i Julian Gadzałowie (Gadzała)
6. Józefa i Jan Gierutowie (Gierut)
7. Anna i Jan Hajdukowie (Hajduk)
8. Genowefa i Wiesław Hołodniakowie ( Hołodniak)
9. Helena i Tadeusz Knapikowie (Knapik)
10. Anna i Czesław Kowalikowie (Kowalik)
11. Zofia i Roman Koziołowie (Kozioł)
12. Janina i Wiesław Kurowscy (Kurowski)
13. Wanda i Czesław Mastejowie (Mastej)
14. Ludwika i Edward Markuszkowie (Markuszka)
15. Lesława i Andrzej Rączkowie (Rączka)
16. Maria i Józef Rosiowie (Roś)
17. Wiesława i Władysław Staniszowie (Stanisz)
18. Helena i Tadeusz Syzdkowie (Syzdek)
19. Maria i Witold Świdrakowie (Świdrak)
20. Eugenia i Aleksander Tęczowie (Tęcza)
21. Władysława i Wojciech Winniccy ( Winnicki)
22. Helena i Franciszek Zychowie (Zych)
23. Anna i Zbigniew Źrebcowie (Źrebiec)

Były życzenia, gratulacje i kwiaty dla małżonków, którzy przeżyli 50 lat – i więcej – we wspólnym związku. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana. Podczas spotkania przy kawie i ciastku, jubilaci wspominali ze wzruszeniem tak szybko przemijające lata.
Po uroczystości wręczenia medali, jubilatów zaproszono na spektakl teatralny.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.