Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Konkurs wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM rozstrzygnięty!

Konkurs wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM rozstrzygnięty!14 reprezentacji jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów zmagało się w Konkursie wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM, który odbył się 18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Fotorelacja

Konkurs – zorganizowany już po raz trzeci – jest wydarzeniem promującym i upowszechniającym Jasielską Ligę Naukową z LOTOSEM - projekt edukacyjny dla uczniów szkół i przedszkoli, jaki Miasto Jasło od 2013 r. realizuje we współpracy z Grupą LOTOS.
Współzawodnictwo konkursowe obejmowało rozwiązanie testu przez każdego uczestnika quizu oraz czterech zadań praktycznych, nad którymi członkowie 3-osobowych reprezentacji głowili się już wspólnie. O wyniku decydowała suma punktów uzyskanych indywidualnie i zespołowo.

Pytania i zadania konkursowe dotyczyły zasad działania Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM oraz roli Grupy LOTOS jako Partnera Strategicznego projektu, wspierającego to przedsięwzięcie finansowo i organizacyjnie. Uczestnicy konkursu musieli więc rozstrzygnąć m.in. jak się nazywa grupa uczniowska prowadząca badania naukowe w ramach Ligi, w jaki sposób przedstawia się wyniki tych badań, a także jakie programy społeczne podejmuje Grupa LOTOS na rzecz środowiska lokalnego w otoczeniu firmy czy podać nazwę spółki LOTOSU zlokalizowanej w Jaśle.

Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta Jasła z udziałem przedstawiciela Grupy LOTOS. W tym roku przewagę w rozgrywkach konkursowych zdecydowanie zdobyli przedstawiciele szkół podstawowych. Oto zwycięskie reprezentacje:
I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle: Aleksandra Borda-Sieczkowska, Jakub Krzyszczuk, Michał Urban,

II miejsce – zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle: Katarzyna Rączka, Natalia Zabawa, Aleksandra Marek,

III miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle: Zuzanna Konik, Natalia Ryznar, Aleksandra Wilk,

Wyróżnienia zdobyli przedstawiciele:

Społecznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych w Jaśle: Zuzanna Wojnarska, Emilia Biel, Barbara Ramut,

Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle: Julia Dykas, Kamil Żurkiewicz, Maksymilian Marek,

Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle: Adam Głąb, Anna Machowska, Kornelia Betlej.

Laureaci i uczniowie wyróżnieni w Konkursie wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM otrzymali cenne nagrody – urządzenia elektroniczne służące edukacji i rozrywce.

Zespół Zadaniowy ds. Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM
UMJ

Komentarze obsługiwane przez CComment