Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Kierowca z promilami sprawcą kolizji

2Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo że był nietrzeźwy.

Jazda 33-letniego mężczyzny zakończyła się zderzeniem z citroenem. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, która z obrażeniami trafiła do szpitala.    

W minioną sobotę, przed godz. 11 dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. Lwowskiej w Jaśle. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiej drogówki. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwa rozbite samochody. Policjanci na podstawie oględzin i rozmów z uczestnikami zdarzenia ustalili, że kierujący citroenem berlingo 29-latek jechał w kierunku centrum miasta. Gdy zatrzymał się, aby skręcić w ul. Konopnickiej, poczuł silne uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że jadący za nim kierowca citroena jumper nie zachował należytej ostrożności i wjechał w jego samochód .

Na skutek zdarzenia kierujący berlingo, 29-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, trafi do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do domu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kolizji jest 33-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego. Badanie jego stanu trzeźwości, dało odpowiedź na pytanie o przyczynę kolizji. Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

KPP Jasło

50000 Pozostało znaków