Jasielski Piknik Zawodowy

Jasielski Piknik Zawodowy Już po raz szósty Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego zorganizowały Jasielski Piknik Zawodowy „SZKOŁA ZAWODOWA SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Jasielski.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, którzy podczas imprezy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek, zwiedzić pracownie i warsztaty, uczestniczyć w różnych zajęciach i pokazach typowych dla proponowanych przez szkoły zawodach.
Szkoły te, jak co roku, przygotowały szereg atrakcji. Przyszli technicy mechanicy mieli okazję obejrzeć pracownię techniczną, gdzie na maszynie wytrzymałościowej przeprowadzono badania próbek różnych gatunków stali.

Jasielski Piknik Zawodowy

Pracownia elektryczna zaprezentowała szereg pokazów przeznaczonych dla przyszłych elektromechaników pojazdów samochodowych i techników elektryków. Młodzież miała także możliwość przetestowania sprzętu, poznania budowy szkolnej sieci informatycznej, a także skorzystania z pracowni jako kawiarenki internetowej.
Nad bezpieczeństwem uczestników pikniku czuwali członkowie Szkolnego Koła PCK i Honorowi Dawcy Krwi, którzy zaprezentowali też swoje umiejętności podczas pokazu pierwszej pomocy.

Jasielski Piknik Zawodowy

Wśród wielu przygotowanych na ten dzień atrakcji był pokaz strojów i fryzur średniowiecznych, wykonanych przez uczennice kształcące się w zawodach technik usług fryzjerskich, technik technologii odzieży, fryzjer, krawiec. Jednak największe zaciekawienie i zachwyt odbiorców wzbudziła prezentowana przez uczennice - modelki kolekcja sukien ślubnych.

Jasielski Piknik Zawodowy

Zwiedzający chętnie korzystali z usług fryzjerek i wizażystek, mieli też możliwość obserwowania ich pracy, odkrywając, przynajmniej niektóre, tajniki tych zawodów.
Jak na prawdziwy piknik przystało, dla uczestników imprezy były przygotowane przez przyszłych kucharzy grillowane kiełbaski oraz słodkie bułeczki wykonane w szkolnej pracowni cukierniczej.

Starostwo Powiatowe w Jaśle