Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jarosław Gowin przyjechał do Jasła poprzeć kandydaturę Anny Bialik

3Wczoraj w Jaśle przebywał Jarosław Gowin.

Polityk podczas swojej wizyty przekonywał mieszkańców do czynnego udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego i oddania głosu na kandydującą z ramienia jego partii jaślankę Annę Bialik.
Anna Bialik od kilkunastu lat jest przedsiębiorcą, działającym na terenie naszego miasta. Na spotkaniu z dziennikarzami i mieszkańcami miasta wspólnie z liderem partii Polska Razem mówiła o swoich planach i wizjach zmian.

2


- Wierzę, że nowe technologie to potencjał, nowe biznesy i nowe miejsca pracy – mówiła Anna Bialik
Zdaniem kandydatki kierunek w jakim podąża Unia Europejska wymaga usprawnienia i wprowadzenia zmian. Również w Polsce jej zdaniem jest dużo rzeczy do zrobienia.
– Moje miasto jest dla mnie naprawdę bardzo ważne i z całej siły, z energią i impetem, który posiadam chciałabym pracować na rzecz rozwoju naszego regionu.
Na spotkaniu obecny był burmistrz miasta Andrzej Czernecki.
- Gratuluję decyzji i odwagi pani Annie Bialik. Zmiany, o których wspomniała wymagają ogromnej determinacji. Jasłu potrzebne jest wsparcie ze strony polityków, którzy są w stanie spojrzeć na społeczność, której trzeba pomóc. Ważne by nasze społeczeństwo wysłuchać i przełożyć to na swoją aktywność w miejscu, w którym się znajdują. Potrzebujemy ludzi, którzy kierują się pewnymi wartościami – powiedział burmistrz
Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach. Frekwencja na poziomie obecnym jest zdecydowanie zbyt mała. To jakich dokonamy wyborów będzie miało swoje przełożenie w Europie –dodał.

4


Program Polski Razem adresowany jest przede wszystkim do ludzi młodych.
- Proponujemy, żeby małe firmy płaciły ZUS nie wyższy niż 440 złotych. Jeśli obniżymy ZUS w Polsce to młodzi ludzie zdecydują się pozostać w kraju ze swoimi rodzinami i tutaj zakładać firmy. Młodzi ludzie myślą też żeby założyć rodzinę. Polska jest na 212 z 224 miejsc państw świata jeśli chodzi o poziom dzietności. Patria proponuje kilka rozwiązań, które przyniosą duże korzyści i podniosą liczbę dzieci – mówił Jarosław Gowin

5


- Ostatnie tygodnie były wypełnione bardzo ciężką pracą. Na sam koniec zostawiłem sobie to, co najprzyjemniejsze tj. powrót do miejsca, które szczególnie kocham, w którym się wychowałem. 300 metrów stąd ukończyłem szkołę podstawową, kilometr stąd, na stadionie Czarnych Jasło, broniłem bramki jako junior. Na tym rynku chodziłem na pierwsze randki. Dzisiaj nie przyjechałem na randkę ale też przyjechałem dla bardzo pięknej kobiety. Przyjechałem by poprzeć kandydaturę Anny Bialik – komentował. To jest znakomita kandydatka, myślę, że Państwo znacie jej dokonania. To osoba, która naprawdę dla Jasła i dla całego regionu podkarpackiego może w Parlamencie Europejskim zdziałać szczególnie dużo. Może tego dokonać dlatego, że jest ona przedsiębiorcą i doskonale rozumie, co trzeba zrobić, by polska gospodarka się rozwijała, by powstawało więcej miejsc pracy, by Polacy zaczęli więcej zarabiać. Nie może być tak, że po 25 latach od upadku komunizmu my ciągle zarabiamy średnio cztery razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Nasza propozycja jest prosta: dzisiaj z każdej złotówki, które zarobi Polak lub Polka państwo zabiera 40%. Proponujemy obniżenie tego podatku o połowę. Jeżeli Polacy będą zarabiali o 20% więcej to będą więcej kupować, a robiąc to będą napędzać produkcję. Firmy produkcyjne zwiększając produkcję zaczną tworzyć nowe miejsca pracy – mówił lider partii Polska Razem.

1


,,Wielka Polska w małej unii” – tak brzmi hasło partii Jarosława Gowina.
- Chcemy bardziej skutecznie niż do tej pory walczyć o nasz interes narodowy. W unii każdy musi walczyć o swoje. Obowiązkiem posłów do PE z Polski jest walka o interesy Polaków. Chcemy walczyć o nasze interesy, by unia była mniej zbiurokratyzowana, mniej marnotrawna. Obecność Polski w Unii przynosi więcej korzyści niż strat – zaznaczył polityk

Anna Bialik pracując w PE chciałaby zająć się problemem demograficznym tj. odpływem młodych ludzi z terenów małych miast i wsi. Jej zdaniem unijne pieniądze powinny być przekazane na pomoc młodym ludziom w tworzeniu nowych miejsc pracy, na tzw. start-up’y. Chodzi o to, aby młodzi ludzie chcąc założyć firmę wiedzieli, jak to zrobić, gdzie zwrócić się o pomoc, jak ją uzyskać oraz jak zdobyć pieniądze z UE na ten cel. Zdaniem kandydatki młody człowiek powinien też widzieć szanse na założenie rodziny w naszym kraju. - Trzeba w budżecie wygospodarować więcej środków, aby pomóc młodym ludziom, stworzyć im warunki do tego, żeby chcieli zostać w Polsce, żeby kobiety chciały tu rodzić dzieci i miały godziwą pomoc socjalną. Powinniśmy znaleźć na to pieniądze, ponieważ młodzi ludzie nie powinni być naszym najlepszym towarem eksportowym – mówiła Anna Bialik

Po konferencji Jarosław Gowin oraz kandydatka do Parlamentu Europejskiego Anna Bialik spacerując po jasielskim rynku rozdawali foldery wyborcze mieszkańcom i namawiali ich do oddania głosu w zbliżających się wyborach.

Anna Dziura (fot. i art.)

50000 Pozostało znaków