Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Co z tą Budką?? Trwają Dni Jasła 2014

1174Na boisku MOSiR trwają Dni Jasła 2014. Pierwszy dzień atrakcji, koncertów za nami. Wystąpili m.in. Mr. Pollack i Budka Suflera.

Tradycyjnie munduriadą rozpoczęło się sobotnie imprezowanie. Służby mundurowe raz w słońcu, raz w deszczu zmagały się między sobą w konkurencjach sprawnościowych.

DPP 0009


DPP 0013Na estradzie zaprezentowali się również wykonawcy z Jasielskiego Domu Kultury. Publiczność oszalała gdy rozbrzmiały dźwięki Mr. Pollacka.

DPP 0037


DPP 0041Mr. Pollack – to zespół założony w 1989 roku przez dwóch braci Jacka i Grzegorza Polaków, którzy muzyczną edukację rozpoczęli w wieku 7 lat od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojca Justyny Steczkowskiej). Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt. „QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy, co zaowocowało wydaniem płyty „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński. Bracia współpracowali także z angielskim zespołem Real Deal, dzięki czemu powstał kolejny album „Air On 6 Strings”, zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

DPP 0052


DPP 0055


W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za ‘Nieodkryty Talent Gitarowy”. Z kolei w 2011 roku Grzegorz Polak został laureatem Międzynarodowego Konkursu dla Perkusistów Dubai Drum Off 2011, organizowanego przez sieć sklepów muzycznych Melody House w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie w nowowybudowanym Polak Bros Studio zespół pracuje nad nagraniem kolejnej autorskiej płyty(kp – JDK)

budka-suflera


Na zakończenie koncertowała Budka Suflera. Zespół z 40-letnim stażem działalności na scenie zagrał swoje największe przeboje. Nie obeszło się bez niedomówień. Dlaczego nie ma zdjęć z koncertu Budki Suflera? Muzycy w ostatniej chwili nie wyrazili zgody na relacjonowanie koncertu. Czy rzeczywiście mamy do czynienia z kaprysem gwiazdy, a może zwyczajnie to kolejny wymysł Organizatorów Dni Jasła i nieumiejętne konstruowanie umów i negocjowanie jej warunków? 

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków