Biuletyn sesyjny z sesji Rady Miejskiej Jasła

IS sesja 23 wrześniaBiuletyn sesyjny z sesji Rady Miejskiej Jasła

Planowane termomodernizacje

Radni miejscy wyrazili zgodę na realizację dwóch zadań: Termomodernizacja budynku Domu Ludowego na osiedlu Hankówka w Jaśle oraz Termomodernizacja budynku technicznego przy stadionie na osiedlu Rafineria w Jaśle. Miasto przystąpi do tych inwestycji pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach Programu Ochrona Atmosfery 2013.

Wartość prac termomodernizacyjnych przy domu ludowym na osiedlu Hankówka wynosi ponad 100 tys. zł., a w ramach zadania zostaną docieplone ściany zewnętrzne, strop oraz zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwi zewnętrzne. Planowane realizacja zadania to kwiecień – lipiec 2014.

Natomiast w przypadku budynku technicznego przy stadionie na osiedlu Rafineria wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych i stropu, a wartość prac, które rozpocząć się mają w kwietniu, a zakończyć w czerwcu przyszłego roku, to ponad 70 tys. zł.
Dofinansowanie ze środków zewnętrznych w obydwu przypadkach wynosić może do 50 tys. zł. na każde zadanie.

Miasto chce modernizować budynek Jasielskiego Domu Kultury

Ponad 16 mln złotych wynosi wartość projektu, którego celem jest utworzenie Regionalnego Centrum Wiedzy i Sztuki. W ramach zadania planowana jest rozbudowa i przebudowa Jasielskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz przeprowadzenie digitalizacji zbiorów o szczególnym znaczeniu dla kultury regionu, przy współudziale Muzeum regionalnego w Jaśle. Wartość dofinansowania wynosi 85 proc. i ma pochodzić z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

Ponad milion złotych na budowę drogi KDL 1

Miasto chce kontynuować budowę drogi gminnej KDL 1, w tym celu ubiegać sie będzie o dofinansowanie zadania w ramach programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. W przypadku przyjęcia wniosku projekt finansowany będzie w 50 proc. z budżetu państwa oraz 50 proc. z budżetu Miasta. Miasto zabezpieczyło na ten cel ponad 1milion 83 tysiące złotych.
Obecnie trwa budowa odcinka tej drogi o długości 695 metrów. Łączy on ulicę Przemysłową z terenami inwestycyjnymi. Wartość już prowadzonej inwestycji wynosi 1 mln 800 tys. zł.

Masz szansę być aktywnym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle pozyskał środki na realizację projektu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych w ramach Programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt „Masz szansę być aktywnym”, obejmie wparciem 15 niezatrudnionych mieszkańców Jasła, w wieku 15-64 lata i ma zapewnić jego uczestnikom doradztwo zawodowe, kursy zawodowe, czteromiesięczne staże zawodowe i wsparcie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej. Projekt wpisuje się w założenia Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Jasła na lata 2013-2015. Radni przyjęli ten projekt do realizacji w okresie od lipca 2014 do końca czerwca 2015 roku.

UMJ