Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Biuletyn sesyjny z sesji Rady Miejskiej Jasła

IS sesja 23 wrześniaBiuletyn sesyjny z sesji Rady Miejskiej Jasła

***
Planowane termomodernizacje

Radni miejscy wyrazili zgodę na realizację dwóch zadań: Termomodernizacja budynku Domu Ludowego na osiedlu Hankówka w Jaśle oraz Termomodernizacja budynku technicznego przy stadionie na osiedlu Rafineria w Jaśle. Miasto przystąpi do tych inwestycji pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach Programu Ochrona Atmosfery 2013.

Wartość prac termomodernizacyjnych przy domu ludowym na osiedlu Hankówka wynosi ponad 100 tys. zł., a w ramach zadania zostaną docieplone ściany zewnętrzne, strop oraz zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwi zewnętrzne. Planowane realizacja zadania to kwiecień – lipiec 2014.

Natomiast w przypadku budynku technicznego przy stadionie na osiedlu Rafineria wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych i stropu, a wartość prac, które rozpocząć się mają w kwietniu, a zakończyć w czerwcu przyszłego roku, to ponad 70 tys. zł.
Dofinansowanie ze środków zewnętrznych w obydwu przypadkach wynosić może do 50 tys. zł. na każde zadanie.

***

Miasto chce modernizować budynek Jasielskiego Domu Kultury

Ponad 16 mln złotych wynosi wartość projektu, którego celem jest utworzenie Regionalnego Centrum Wiedzy i Sztuki. W ramach zadania planowana jest rozbudowa i przebudowa Jasielskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz przeprowadzenie digitalizacji zbiorów o szczególnym znaczeniu dla kultury regionu, przy współudziale Muzeum regionalnego w Jaśle. Wartość dofinansowania wynosi 85 proc. i ma pochodzić z Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

***

Ponad milion złotych na budowę drogi KDL 1

Miasto chce kontynuować budowę drogi gminnej KDL 1, w tym celu ubiegać sie będzie o dofinansowanie zadania w ramach programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. W przypadku przyjęcia wniosku projekt finansowany będzie w 50 proc. z budżetu państwa oraz 50 proc. z budżetu Miasta. Miasto zabezpieczyło na ten cel ponad 1milion 83 tysiące złotych.
Obecnie trwa budowa odcinka tej drogi o długości 695 metrów. Łączy on ulicę Przemysłową z terenami inwestycyjnymi. Wartość już prowadzonej inwestycji wynosi 1 mln 800 tys. zł.

***
Masz szansę być aktywnym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle pozyskał środki na realizację projektu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych w ramach Programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt „Masz szansę być aktywnym”, obejmie wparciem 15 niezatrudnionych mieszkańców Jasła, w wieku 15-64 lata i ma zapewnić jego uczestnikom doradztwo zawodowe, kursy zawodowe, czteromiesięczne staże zawodowe i wsparcie Asystenta Osoby Niepełnosprawnej. Projekt wpisuje się w założenia Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Jasła na lata 2013-2015. Radni przyjęli ten projekt do realizacji w okresie od lipca 2014 do końca czerwca 2015 roku.

UMJ

 

 

50000 Pozostało znaków