Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Bezpieczni nad wodą - działania policyjne

Bezpieczni nad wodą - działania policyjne

Każdego roku, wraz z nadejściem lata i pięknej pogody, pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach.

Dlatego jasielscy funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i regulaminów kąpielisk. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek, policjanci z jasielskiej komendy oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle, zorganizowali profilaktyczne zajęcia nad zalewem w Krempnej. W trakcie spotkania mundurowi edukowali uczestników obozu lektorskiego na temat bezpieczeństwa nad wodą. Strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy, natomiast pracownice sanepidu omówiły zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu. Każdy chętny mógł sam wykonać RKO na fantomie oraz spróbować przejść slalom pomiędzy słupkami w alkogoglach. Uczestnicy spotkania otrzymali także ulotki informacyjno–edukacyjne.

Natomiast w piątek, jasielscy policjanci, strażniczki miejskie oraz strażacy z PSP spotkali się z uczestnikami lokalnego programu „Trener Osiedlowy” na terenie odkrytego basenu w Jaśle. Podczas spotkania mundurowi zadawali dzieciom pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Słuchacze chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Za swoją aktywność każdy otrzymał gadżet związany z rekreacją wodną, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Jasła oraz upominek od Fundacji PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na koniec strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy osobom, które straciły przytomność lub nie wykazują oznak życiowych w związku z utonięciem lub podtopieniem.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Bezpieczeństwo podczas spędzania wypoczynku nad wodą jest niezwykle ważne. Wielu tragedii udałoby się uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o przestrzeganiu określonych zasad i regulaminów kąpielisk. Pamiętajmy, aby nigdy nie lekceważyć żywiołu, jakim jest woda.

dl

50000 Pozostało znaków