Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Betlejemskie światełko pokoju 2013 zawitało do Jasła

DSC 075118 grudnia przybyło do Jasła Betlejemskie Światło Pokoju.

18 grudnia przybyło do Jasła Betlejemskie Światło Pokoju. Wędruje ono po Europie, po świecie od 1986 roku, zawsze w okresie Bożego Narodzenia. W akcję dzielenia się ogniem pochodzącym z Groty Narodzenia w Betlejem, Polska włączyła się w 1991 roku.
- Po raz kolejny spotykamy się tutaj na Rynku, żeby przyjąć z rąk harcerzy ten symbol nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. To hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” jest niezwykle ważne. Ważne w tym czasie, gdzie jest wiele zła, wiele kłopotów, trudności, wiele negatywnych postaw - powiedział w swoim wystąpieniu burmistrz miasta Andrzej Czernecki.

DSC 0774

To jest dobry moment, żeby śmiało pokazywać swoje dobro. Ja Wam z całego serca życzę, żebyście na te święta i na ten cały nadchodzący rok to hasło mieli w sercach, żebyście go wprowadzali w życie – dodał
Na Rynku w Jaśle liczna grupa harcerzy, przedstawicieli władz miasta i powiatu, służb mundurowych i mieszkańców oczekiwała oficjalnego wręczenia światełka symbolizującego ciepło, miłość, pokój oraz nadzieję. Wydelegowani harcerze utrzymując tradycję, przekazali Światełko , które powinno znaleźć się na każdym wigilijnym stole.

DSC 0786


DSC 0751


- Światło, które dzisiaj trzymamy w ręku, przynieśli nam harcerze z tego miejsca, gdzie Bóg przemówił do nas przez Syna, z Betlejem. To światło, które będzie w naszych świątyniach, także w różnych zakładach pracy i urzędach, niech nie tylko przypomina, że Bóg stał się człowiekiem ale niech będzie prowadziło do drugiego człowieka przez życzliwość, dobre słowo, przez uśmiech, podaną dłoń.

DSC 0780

Bardzo gorąco życzę władzom miasta, wszystkim tu obecnym harcerzom i wszystkim mieszkańcom Jasła by te święta Bożego Narodzenia wszystkim przyniosły pokój i radość. By to światło rozpraszało wszelkie ciemności, które w jakiś sposób zaciemniają radość. Niech Nowy Rok także będzie owocny w wszelkie dobro i pomyślność – powiedział ksiądz Zbigniew Irzyk

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków