Alkohol i prędkość przyczyną kolizji

1595656008Policjanci pracowali na miejscu dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. W Święcanach kierowca osobowego peugeota wypadł z drogi i dachował. W Jaśle kierowca audi najechał na tył poprzedzającego pojazdu powodując zderzenie się trzech samochodów.

Zdarzenie drogowe, do którego doszło w Jaśle miało miejsce wczoraj około godz. 11.30. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym audi jechał ul. 3-go Maja w kierunku centrum miasta. Na skrzyżowaniu z ul. Metzgera, 19-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go forda fiesty. W następstwie uderzenia ford najechał na tył kolejnego samochodu - volkswagena passata, który zatrzymał się na czerwonym świetle. Wskutek zdarzenia kierująca fordem i kierowca passata wymagali pomocy lekarskiej. Sprawca kolizji nie doznał obrażeń. Jednak okazało się, że do zdarzenia doprowadził będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Kilka godzin później, policjanci interweniowali w związku z kolejną groźnie wyglądającą kolizją drogową. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że18-latek kierujący osobowym peugeotem jechał w kierunku Szerzyn. W Święcanach, bezpośrednio po wyprzedzeniu volkswagena golfa, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust, po czym dachował. 18-latek trafił do szpitala, był trzeźwy. Nie doznał poważnych obrażeń. Po badaniach lekarskich wrócił do domu.

KPP Jasło

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.