800 tys. zł mniej za energię

800 tys. zł mniej za energię Ponad 300 tys. zł rocznie zaoszczędzi Miasto Jasło w 2016 i 2017 roku z tytułu zakupu energii elektrycznej zużywanej przez podległe Miastu jednostki i spółki.

Miasto w imieniu kilku gmin, spółek i przedsiębiorstw ogłosiło przetarg publiczny na dostawę energii w latach 2016-2017. Oszczędności całej grupy wyniosą 800 tys. zł rocznie.
Dla wszystkich uczestników, koszt zakupu energii elektrycznej jest znaczącą pozycją w budżecie, dlatego Miasto wraz z podległymi mu jednostkami i spółkami miejskimi, już w zeszłym roku zorganizowało grupowy przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej. Ponieważ takie rozwiązanie okazało się bardzo dobre, w bieżącym roku Miasto Jasło zaproponowało współpracę kolejnym znaczącym odbiorcom energii elektrycznej.
Do wspólnego grupowego zakupu przekonały się sąsiadujące gminy: Kołaczyce i Tarnowiec oraz miejscowe przedsiębiorstwa produkcyjne między innymi JAFAR S.A., Vortumnus Sp. z o.o., Trans-Wiert Sp. z o.o., Zakłady Tworzyw Sztucznych Marek Wojtunik oraz Ligra Grzegorz Schabiński. Dzięki pozyskaniu kolejnych partnerów, zamówiony wolumen energii wzrósł prawie 10-krotnie w stosunku do poprzedniego przetargu.
W rozstrzygniętym w sierpniu przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PGE Obrót S.A.
UMJ

gość
Jasło mogło by zainwestować w mała elektrownie na Wisłoce, jaz jest wybudowany, a to najdroższa cześć inwestycji, produkcja z tej zapory przy moście kolejowym mogła by w znacznym stopniu zaspokoić potrzeby energetyczne miasta. Taka elektrownia mogła by służyć 3-4 pokoleniom bez większych remontów, nie rozumiem dlaczego ten potencjał nie jest wykorzystywany?Podejrzewam że moc elektrowni mogła by wynosić ok 200 kW, więc prąd wyprodukowanyz takiej elektrowni to ok 1300 MWh, miasto wie dokładnie ile płaci za 1 MWh i ile zużywa, więc łatwo może policzyć, inwestycje na istniejących piętrzeniach w dobrym stanie, zwracają się po ok 7-10 lat, także do dzieła:)