Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

IS DPP 004113 grudnia 1981 roku to wyjątkowa data w historii Polski. 32 lata temu generał Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju. Fotorelacja

13 grudnia 1981 roku to wyjątkowa data w historii Polski. 32 lata temu generał Wojciech Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju. Rozpoczęły się aresztowania działaczy opozycji i pacyfikacje protestujących zakładów pracy. 32 lata to w historii niewielki przedział czasu, ale jak się okazuje wiele osób ma problemy ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie czym był i w jakich okolicznościach wprowadzono stan wojenny.

IS DPP 0013


IS DPP 0045Z okazji 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia w kościele pw. św. Stanisława BM odbyła się uroczysta msza święta. Następnie w Jasielskim Domu Kultury wysłuchano koncertu Apolinarego Polka w towarzystwie recytatorów i wokalistów Jasielskiego Domu Kultury.
Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie „Solidarni” w Jaśle i parafia pw. św. Stanisława BM w Jaśle.

 

{youtube} 4Qa__lJvpYY{/youtube}

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków