Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

28 pseudokibiców odpowie za burdę na stadionie

bildePolicjanci z Jasła zakończyli postępowanie i sporządzili akt oskarżenia wobec pseudokibiców uczestniczących w ubiegłorocznych zamieszkach podczas meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału zidentyfikowali 28 chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Podejrzani usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Część z nich odpowie również za udział w bójce.

Choć do zdarzenia doszło końcem sierpnia ubiegłego roku, jego uczestnicy nie mogli czuć się bezkarnie. Policjanci systematycznie identyfikowali i rozliczali pseudokibiców, którzy złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło. By przerwać bijatykę pomiędzy szalikowcami, Policja wkroczyła na stadion i przywróciła porządek publiczny. Do incydentu doszło podczas przerwy w meczu z krośnieńskimi Karpatami. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Już następnego dnia po zamieszkach, policjanci powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tej awanturze zidentyfikowali pierwszych stadionowych chuliganów. Wraz z upływem czasu, funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału m.in. analiz zapisu kamer video ustalili nazwiska kolejnych mężczyzn, którzy uczestniczyli w burdzie na stadionie.
Efektem policyjnej pracy jest zidentyfikowanie 28 osób, które brały udział w zamieszkach podczas meczu. Są nimi młodzi mężczyźni głównie z Krosna i Jasła. Podejrzani usłyszeli zarzuty wdarcia się na murawę stadionu, zakrywania twarzy celem uniemożliwienia lub utrudnienia ich rozpoznania oraz udziału w bójce. Część z nich poddała się dobrowolnie karze. Nieletni będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

Trwa postępowanie w sprawie organizowania meczu bez zachowania wymogów i warunków bezpieczeństwa określonych w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa imprezy masowej, poprzez niedopełnienie obowiązków przez służby porządkowe.

KPP w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków