Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

1000 odblasków dla najmłodszych

1000 odblasków dla najmłodszych1000 odblasków przekaże Miasto Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle na rzecz akcji Odpowiedzialny Kierowca realizowanej w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Odblaski rozdawane będą dzieciom z jasielskich przedszkoli i szkół podstawowych podczas prowadzonych przez policjantów zajęć profilaktyczno-edukacyjnych.

Odpowiedzialny Kierowca to akcja skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, a jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego dobrych postaw na drodze. - Edukujemy w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi – podkreśla Iwona Byczek, pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki.

Miasto realizuje wiele zadań z zakresu profilaktyki w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wśród nich jest m.in. Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, Trener Osiedlowy i Wakacyjne Czwartki Artystyczne.

UMJ

50000 Pozostało znaków