REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 19 luty 2013 18:50

Przygotuj się na wiosnę i pokonaj z nami wiosenne przemęczenie!

Przygotuj się na wiosnę i pokonaj z nami wiosenne przemęczenie!Mimo pięknej pogody wciąż jesteś zmęczony, zmęczona? Są sposoby, żeby pokonać to uczucie.
Objawy wiosennego przesilenia mogą być uciążliwe. 


Niejednokrotnie mówimy, ze przydałby nam się solidny zastrzyk energii. Przesilenie wiosenne zazwyczaj związane jest z brakiem witamin z grupy B, witaminy A, D i E, magnezu oraz żelaza. Trzeba więc wzbogacić codzienną dietę w produkty, które zawierają te witaminy i minerały. Jedzenie sporej ilości warzyw i owoców, zup warzywnych, ryb, jaj oraz drobiu, uzupełnić dietę suplementami z witaminami to tylko niektóre z listy rzeczy mogącym nam pomóc pokonać przesilenie wiosenne. Brak sił może być też objawem niskiego poziomu DHEA, naturalnego hormonu produkowanego przez nadnercza. Jeśli DHEA jest w normie, ty funkcjonujesz sprawniej i czujesz się znacznie lepiej. DHEA dodaje energii i poprawia jakość życia, stabilizuje rozchwianą gospodarkę hormonalną, dlatego usprawnia funkcjonowanie organizmu. Poprawia kondycję fizyczną i intelektualną (zapamiętywanie, koncentrację). DHEA skutecznie zapobiega depresji i leczy objawy z nią związane. Najnowsze badania wykazują, że DHEA zmniejsza uczucie nadmiernego zmęczenia przewlekłego.

lk


Warto zrobić wszystko, aby wiosną tego roku nie dostać się w szpony przemęczenia. Odpowiednio zbilansowana dieta może stać się bronią w walce ze zmęczeniem. Warto dostarczyć naszemu organizmowi również codzienną dawkę ćwiczeń. Choć na krótką metę mogą one powodować zmęczenie, ale w dłuższej perspektywie dostarczą naszemu organizmowi energii, dobrego nastroju i pomogą poradzić sobie ze stresem. Już codzienna 30-minutowa porcja ćwiczeń sprawi, że nie będziemy mogli żyć bez ruchu. Po zimie zazwyczaj nie jesteśmy w najlepszej kondycji, co wynika głównie z braku dostatecznej ilości światła słonecznego, ruchu oraz witamin i składników mineralnych w diecie. Warto już dziś przygotować się na nadejście wiosny i wspomóc nasz organizm by uporał się z dolegliwościami towarzyszącymi przesileniu wiosennemu.

 

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin