REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 26 luty 2013 20:46

Ukarano PZU Życie za złą definicję zawału serca

thrt

Sąd Apelacyjny stwierdził, że przyjęta przez PZU Życie definicja zawału serca mogła uniemożliwiać ubezpieczonym wypłatę odszkodowania.


Potwierdzona została tym samym decyzja prezesa UOKiK. Nałożona na ubezpieczyciela kara wyniosła blisko 4 mln zł. Wzorce umowne ubezpieczenia na życie stosowane przez PZU Życie do czerwca 2010 r. zawierały definicję, która nie odpowiada obowiązującej wiedzy medycznej. Wykazało to przeprowadzone postępowanie. Ubezpieczyciel warunki indywidualnego ubezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby uzależniał w przypadku zawału serca od przesłanek, które nie muszą wystąpić w przypadku takiego zdarzenia – załamka Q w EKG.

dswwe


Sąd uznał, że działanie przedsiębiorcy słusznie zostało przez prezesa UOKiK uznane za nieuczciwą praktykę rynkową. Polegała ona na  rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji wprowadzających w błąd. Ubezpieczony nie posiadający wystarczającej wiedzy medycznej, czytając zapis umowy dotyczący zawału, zawarte w nim fachowe, nieznane terminy  mógł się czuć dodatkowo zabezpieczony. Niestety nie zdawał sobie sprawy, że zapis chroni go słabiej.

Anna Dziura

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin