niedziela, 07 lipiec 2013 15:28

Miliony złotych na kolej dla Podkarpacia

„Mam dobre wiadomości dla mieszkańców naszego województwa. Będą znacznie większe środki na rozwój infrastruktury kolejowej na Podkarpaciu. Otrzymałem także obietnicę dotyczącą współfinansowania inwestycji z dziedziny kultury, którą realizujemy” – tą informacją w czasie briefingu prasowego podzielił się z dziennikarzami regionalnych mediów Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Briefing odbył się 3 lipca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Miliony złotych na kolej dla Podkarpacia

Po spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego marszałek Władysław Ortyl przekazał najświeższe informacje dotyczące funduszy pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
Marszałek Ortyl poinformował także o rozmowach z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim oraz obietnicy ministra dotyczącej przekazania 1 mln złotych na budowę Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży Department Organizacyjny