REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 27 maj 2013 14:37

Marszałek województwa podkarpackiego odwołany

Marszałek województwa podkarpackiego odwołany

Sejmik województwa odwołał dzisiaj ze stanowiska marszałka województwa podkarpackiego Mirosława Karapytę.


Odwołanie z funkcji ma związek z zarzutami, jakie przedstawiła mu prokuratura. Politykowi samorządowemu, najważniejszemu na Podkarpaciu zostały postawione zarzuty przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie. Siedem zarzutów dotyczy czynów popełnionych przez Karapytę w latach 2011-2012. Chodzi o przyjmowanie przez marszałka korzyści majątkowych. Postawiono również zarzuty związane z korzyściami osobistymi w postaci zaspokajania potrzeb seksualnych. Za takie przewinienia grozi sankcja prawna do 10 lat więzienia.
Końcem kwietnia tego roku radni sejmiku województwa podkarpackiego złożyli wniosek o odwołanie marszałka. Podczas sesji za odwołaniem marszałka głosowało 31 osób, jedna osoba oddała głos nieważny. W momencie odwołania marszałka automatycznie odwołany zostaje zarząd województwa.
Nowym marszałkiem województwa podkarpackiego został Władysław Ortyl. Podczas głosowania otrzymał 17 głosów, a jego konkurent Mariusz Kawa 15.

Anna Dziura

Przeczytaj również:
Marszałek województwa podkarpackiego zatrzymany!

Zarzuty korupcyjne postawione marszałkowi województwa podkarpackiego

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # traf 2013-05-27 16:58
A jednak! To było do przewidzenia, choć sam marszałek w dalszym ciągu udaje niewiniątko
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin