REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 17 lipiec 2014 00:00

Święto Policji

36024 lipca 1919 roku Sejm II Rzeczypospolitej powołał Policję Państwową. I dlatego 24 lipca każdego roku ustanowiony jest dniem święta polskiej Policji.


Tegoroczne obchody naszego święta wiążą się z 95. rocznicą utworzenia Policji w Polsce. Więcej na ten temat - kliknij.
Pierwszym w tym roku punktem obchodów święta Policji w województwie podkarpackim będzie "Świąteczne spotkanie z Policją" w Muzeum Okręgowym przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. W gościnnych obiektach dawnego klasztoru oo. pijarów, w najbliższą niedzielę, 20 lipca, w godzinach 14.00 - 19.00 policjanci opowiedzą o swej pracy, udostępnią do "zwiedzania" sprzęt i wyposażenie, z którego na co dzień korzystają. Więcej o pikniku - kliknij.
24 lipca o godzinie 8 rano poczet flagowy podniesie flagę państwową na maszt przed gmachem komendy wojewódzkiej przy ul. Dąbrowskiego 30 w Rzeszowie. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, nadinspektor Zdzisław Stopczyk, złoży kwiaty pod tablicami upamiętniającymi policjantów poległych w służbie oraz pomordowanych w sowieckich obozach.
Główne uroczystości wojewódzkich obchodów święta Policji będą mieć miejsce 1 sierpnia w Jarosławiu. Rozpocznie je msza święta w intencji policjantów. Odprawi ją w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu przy placu ks. Piotra Skargi 2 arcybiskup Metropolita Przemyski Józef Michalik. Msza święta rozpocznie się o godzinie 13.00.

O godzinie 14.00 na Rynku miasta Jarosławia rozpocznie się uroczysty apel. Na jego przebieg złożą się:

-wystąpienie Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Zdzisława Stopczyka;
-ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu;
-wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe podkarpackim policjantom;
-wystąpienia zaproszonych gości;
-defilada pododdziałów;
-oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

KWP

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin