Z kraju i ze świata

Powołanie konsultantaWojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii dr. n. med. Markowi Styczkiewiczowi.

Prezydent Tarnobrzega aresztowanyPrezydent Tarnobrzega aresztowany!

Nauka programowania Baltie z lekcją pokazowąW dniu 14 lutego 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbyło się seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową” przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.

obwodnica 2Podpisano umowę na budowę obwodnicy Strzyżowa. Powstanie do końca października 2019 r., będzie miała ponad 6 km długości, a wartość inwestycji to niemal 99 mln zł.

zima2W najbliższy weekend 21 i 22 stycznia Telewizja Rzeszów zawita do Puław. Gospodarze podkarpackiej części programu „Zima w regionach” sprawdzą jakie atrakcje i warunki pogodowe czekają turystów na stoku narciarskim KiczeraSki. Będzie także mowa o realizacji programu Zagłębie Ambitnej Turystyki.

środa, 18 styczeń 2017 11:41

Urbain Martien – kopista z Gandawy

IMG 764516 stycznia 2017 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyła się rozmowa o książce Stefana Hertmansa „Wojna i terpentyna”.

Tomasz Poręba spotkał się z unijną komisarz ds. transportuEuroposeł Tomasz Poręba spotkał się z komisarz ds. transportu Violetą Bulc. Podczas rozmowy omawiano przede wszystkim kwestie związane z możliwością dofinansowania ze środków unijnych drogi S19.

Poręba po spotkaniu z komisarz Crețu: Strategia dla Karpat możliwaEuroposeł Tomasz Poręba spotkał się z Coriną Crețu, komisarz ds. rozwoju regionalnego.

środa, 11 listopad 2015 17:01

Kolej na dobrą kolej w Podkarpackiem

Kolej na dobrą kolej w PodkarpackiemCentrum Zrównoważonego Transportu rozpoczęło zbieranie podpisów pod petycją do marszałka województwa podkarpackiego dotyczącą uzdrowienia przewozów kolejowych w województwie. CZT zaproponowało plan działań, dzięki którym liczba połączeń kolejowych wzrośnie o 46%,
a nakłady na kolej spadną.

Tomasz Poręba: Rządowy program budowy dróg – prawda czy kampania wyborcza?Podczas konferencji prasowej w Rzeszowie Tomasz Poręba, wiceprzewodniczący Komisji Transportu w Parlamencie Europejskim, odniósł się do zaprezentowanego kilka dni temu rządowego Programu Dróg Krajowych na lata 2014-2023. „Presja ma sens.