REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 02 październik 2018 10:53

Chrześcijanin to jest człowiek, po spotkaniu z którym chce się żyć – Szymon Hołownia w MBP w Jaśle

Szymon Hołownia w MBP w JaśleO potrzebie życia Ewangelią mówił Szymon Hołownia 27 września br. na spotkaniach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle,


które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Sali Offowej JDK w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Szymon Hołownia jest założycielem fundacji Kasisi i Dobra Fabryka, autorem m.in. książek "Święci pierwszego kontaktu", "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe".

W auli I LO zgromadziła się młodzież ze szkół średnich. Głównym tematem spotkania była Afryka i działalność Fundacji Kasisi w Zambii, prowadzonej przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Szymon Hołownia w Jaśle

Świat to tętniący organizm pracujący 24 godziny na dobę. Choroby, głód, przemoc, śmierć, sieroctwo – to obraz Afryki – mówił Hołownia. Pojedynczy człowiek jest w stanie dużo zrobić dla potrzebujących – apelował.

Przekaz Hołowni był prosty – Każdemu człowiekowi należy się to, aby miał szansę na dobre życie. Jako orędownik Fundacji w codziennym życiu widzi potrzebę ewangelizacji i niesienia pomocy. Jego zdaniem tylko Ewangelia daje nadzieję i redukuje lęk.

Na popołudniowym spotkaniu, autor "Monopolu na zbawienie" przybliżył zebranym czym dla niego jest prostota wiary. Podkreślił, że każdy człowiek powinien działać tu i teraz. Jego wykładnia była bardzo przekonująca i trafiła do wielu. Przestrzegał przed udomowieniem religii, która jest dla ludzi będących w drodze, dla prostych i intelektualistów. Nie jesteśmy fan klubem Pana Boga – mówił żartobliwie.

Szymon Hołownia w Jaśle

Kościół i Ewangelia są we mnie – przyznał.

Każdy powinien szukać własnej Medugorje. Szymon Hołownia znalazł ją w Ławrze Troicko-Siergiejewskiej, gdzie urzekła go mistyka kościoła prawosławnego. Bóg nie stał się ideą, tylko zmysłowością i chlebem – wyjaśnił.

Szymon Hołownia w Jaśle

Podał przykłady osób wcielających w życie chrześcijańskie ideały, m.in. Papieża Franciszka, Siostrę Małgorzatę Chmielewską i arcybiskupa Konrada Krajewskiego. Chrześcijanin to jest człowiek, po spotkaniu z którym chce się żyć – powiedział na zakończenie.

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin