REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 16 grudzień 2013 20:46

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014

miniaturka

Dokładnie za miesiąc na skoczniach w Wiśle i Zakopanem odbędą się zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich.


W Beskidach i pod Tatrami trwają ostatnie przygotowania. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w krakowskim Hotelu Park Inn organizatorzy przedstawili stan przygotowań do obu imprez. Przy okazji Polski Związek Narciarski podpisał umowę z firmą Sixt Polska, która została Oficjalnym Partnerem Transportowym PZN.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


W spotkaniu udział wzięli: Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Andrzej Kozak – Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz – Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego oraz Łukasz Kruczek – trener kadry polskich skoczków narciarskich.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


- Celem dzisiejszego spotkania jest przedstawienie schematu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata, które będziemy organizować 16 stycznia w Wiśle i 18-19 stycznia w Zakopanem – zapowiedział na wstępie Prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Następnie Przewodniczący Komitetów Organizacyjnych Pucharów Świata w Wiśle (Andrzej Wąsowicz) i w Zakopanem (Andrzej Kozak) omówili przygotowania, a także przedstawili program zawodów.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Wisła zorganizuje konkurs indywidualny w czwartek 16 stycznia 2014 roku. - Podczas jednego dnia musimy przeprowadzić cały program Pucharu Świata, dlatego to dla nas ciekawe wyzwanie i materiał do dalszych analiz. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z tegorocznych zawodów. Świadomi popełnionych błędów i niedociągnięć organizacyjnych, usprawniamy nasze działania. Po spotkaniu Komitetu Organizacyjnego mam prawo sądzić, że w 95% w sensie organizacyjnym jesteśmy przygotowani. Wszyscy odpowiedzialni za poszczególne działy informowali, że praktycznie wszystko jest już dopięte. Miasto Wisła jak zwykle jest dobrze przygotowane do przyjęcia gości przyjeżdżających na Puchar Świata. Ekipy zostaną zakwaterowane w Hotelu Gołębiewskim. Tam będzie się mieścić także Biuro Zawodów oraz Centrum Wydawania Akredytacji – zapowiedział Andrzej Wąsowicz. - Zawody będą transmitowane przez Telewizję Polską oraz przez niemiecką ARD. Pomiędzy kwalifikacjami a konkursem planujemy występ zespołu Watra dla kibiców, którzy pozostaną w tym czasie na skoczni. Przy okazji chciałbym poinformować, że na kwalifikacje będą obowiązywać inne bilety niż na konkurs Pucharu Świata (w cenie 10 i 20 zł).

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych – bardzo małych opadów śniegu w Beskidach, a także nielicznych mroźnych nocy, od dnia dzisiejszego skocznia w Wiśle jest gotowa do treningu. - Mamy nawet zgromadzony zapas śniegu na wszelki wypadek. Skocznia jest otwarta i myślę, że już w najbliższy weekend pojawią się na niej pierwsi skoczkowie. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich kibiców na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w świątecznej atmosferze 26 grudnia – dodał Prezes Wąsowicz.

Trwają rozmowy z Kolejami Śląskimi, aby wzorem poprzednich imprez pociągi przewiozły do Wisły kibiców z aglomeracji śląskiej. Posiadaczom biletów na Puchar Świata w Wiśle zapewniony zostanie bezpłatny przejazd autobusami firmy Wispol z centrum miasta, natomiast kibice bez biletów będą mogli skorzystać z autobusów, płacąc jedynie 2 złote.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


- Zainteresowanie kibiców biletami jest bardzo duże i na dzień dzisiejszy mogę poinformować, że sprzedaliśmy już 75 procent wejściówek, w tym wszystkie miejsca siedzące. Bardzo nas to cieszy, ponieważ już teraz mamy środki finansowe pozwalające nam na zorganizowanie podstawowych zadań podczas tej imprezy – dodał Prezes ŚBZN.

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się dwa konkursy – sobotni drużynowy i niedzielny indywidualny w dniach 18-19 stycznia 2014 roku. - Wielka Krokiew nie jest własnością TZN, dlatego też my wejdziemy na obiekt i rozpoczniemy prace związane z przygotowaniem go do zawodów dopiero 10 stycznia, kiedy przejmujemy obiekt. Skocznia jest już jednak gotowa do skakania, w ubiegłym tygodniu trenowała na niej nasza kadra. Warunki są fantastyczne, nocami panuje duży mróz. W tym sezonie zmieniliśmy nieco program zawodów tak, aby mogły się odbyć zawody w Wiśle. Dlatego też w sobotę odbędzie się konkurs wieczorny, a w niedzielę zawodnicy będą skakać tuż po południu – poinformował Andrzej Kozak.

Wisła i Zakopane na finiszu przygotowań do Pucharu Świata 2014


- Naszym priorytetem jest po pierwsze przygotowanie imprezy sportowej na wysokim poziomie – podobnym do aktualnej formy naszych skoczków, a po drugie zadbanie o bezpieczeństwo kibiców przebywających na trybunach. Sprzedaliśmy już około 50 procent biletów. Najlepszą reklamą konkursów w Wiśle i Zakopanem są znakomite wyniki naszych skoczków. To zawsze przyciąga ludzi na zawody, dlatego nie martwimy się o frekwencję na trybunach. Dla kibiców mamy przewidzianych dużo konkursów i zabaw, aby urozmaicić im czas. W niedzielę planujemy też występ zespołu Piersi – zapowiedział Prezes TZN.

Prawie bezpośrednio z Titisee-Neustadt na konferencję przyjechał trener Łukasz Kruczek. – Dla nas były to bardzo udane zawody, podczas których wywalczyliśmy dwa miejsca na podium. Chłopcy pokazali się z dobrej strony. Jeszcze nie u wszystkich widać stuprocentową stabilizację, ale do igrzysk pozostało bardzo dużo czasu i chcemy spokojnie, pomału ta stabilizację budować – komentował.

Kolejnym punktem konferencji było podpisanie umowy sponsorskiej pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim a firmą Sixt Polska, która została Oficjalnym Partnerem Transportowym PZN. - Kwestia transportu dla grup szkoleniowych PZN to podstawowa sprawa. W 1999 roku, gdy obejmowałem posadę trenera w PZN, mieliśmy dwa passaty w całym Związku, w dodatku wynajęte. W tej chwili nasz park samochodowy to 23 busy i 8 samochodów osobowych. Od firmy SIXT otrzymamy osiem busów i cztery samochody osobowe. Przekażemy je grupie skoczków, a ich starsze samochody oddamy innym grupom –zadecydował Prezes Tajner.

- Zawarta z Polskim Związkiem Narciarskim umowa to kolejny tak duży sukces Sixt Polska. Cieszymy się, że nasza reprezentacja będzie mogła korzystać z floty samochodów Sixt. Wybór naszej firmy spośród rosnącej konkurencji jest potwierdzeniem jakości świadczonych przez spółkę usług oraz zaangażowania się Sixt Polska w rozwój i promocję sportu w naszym kraju – powiedział Dyrektor Handlowy firmy Wojciech Werens.

Autor: Alicja Kosman / PZN

Elita skoczków narciarskich w Zakopanem po raz osiemnasty

Zawody Pucharu Świata rozgrywane są pod Tatrami od pierwszej edycji cyklu w sezonie 1979/80, a od stycznia 2002 roku odbywają się co roku. Tegoroczna edycja zapowiada się jednak wyjątkowo atrakcyjnie, gdyż konkursy na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza – 18 stycznia 2014 r. drużynowy i 19 stycznia 2014 r. indywidualny – będą jednymi z ostatnich sprawdzianów dla najlepszych skoczków globu przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Kamil Stoch - najlepszy polski skoczek po zakończeniu kariery przez Adama Małysza - od trzech lat zawsze jest w Zakopanem na podium (zwycięstwa w 2011 i 2012 oraz 3. miejsce w 2013 roku) i nikt nie dopuszcza możliwości, by w sezonie olimpijskim mogło być inaczej. Już za miesiąc przekonamy się czy tak będzie i czy publiczność, która co roku fantastycznie dopinguje skoczków na Wielkiej Krokwi, znowu będzie miała okazję do świętowania.

Warunki pogodowe sprzyjają organizatorom i zakopiańska skocznia jest już gotowa do skakania. Trwają jeszcze ostatnie kosmetyczne prace związane z przygotowaniem infrastruktury na pucharowe zawody.

O stanie przygotowań do imprezy mówi Wojciech Gumny, event manager zakopiańskich zawodów:
– „Puchar Świata w Zakopanem” to marka, którą znają wszyscy kibice nie tylko w Polsce. Przez lata ciężko pracowaliśmy, aby każdy szczegół organizacji zawodów był dopracowany. Ale nie spoczywamy na laurach i co roku staramy się jeszcze lepiej przygotować na przyjęcie najlepszych skoczków świata i, przede wszystkim, tysięcy wspaniałych kibiców. Obecnie trwają w Zakopanem ostatnie prace związane z przygotowaniem infrastruktury wokół skoczni. Niebawem pod Wielką Krokwią staną trybuny, kontenery dla ekip oraz mosty do bezkolizyjnych przejść dla kibiców. Jak co roku nie zabraknie też na skoczni telebimu pokazującego przebieg zawodów. Na pewno wszystko uda się zorganizować na czas. – zapewnia Gumny.

Organizatorzy przygotowali w tym roku po 22 tysiące biletów na każdy dzień konkursowy oraz 8 tysięcy na piątkowe kwalifikacje. Cały czas trwa sprzedaż wejściówek. Można je nabyć za pośrednictwem serwisu internetowego www.kupbilet.pl oraz biurze Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i biurach turystycznych znajdujących się na terenie Zakopanego. Pełna lista punktów sprzedaży biletów na stronie zawodów: http://www.worldcup-zakopane.pl/pl/bilety.html

Podobnie jak w zeszłym roku ceny biletów wynoszą od 60 (dolne sektory stojące) do 350 złotych (sektor siedzący z cateringiem). Z kolei bilety na kwalifikacje (w cenie 20 zł ulgowy i 30 zł normalny) będą do nabycia w dniu kwalifikacji w punktach zlokalizowanych wokół skoczni.

PROGRAM FIS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH ZAKOPANE, 17 - 19 STYCZNIA 2014

17.01.2014, PIĄTEK
11:00 Przyjazd ekip
12:00 Odprawa techniczna
14:00 Oficjalny trening HS-134 (2 serie)
16:00 Seria kwalifikacyjna

18.01.2014, SOBOTA
16:15 Seria próbna
17:15 Drużynowy konkurs skoków Puchar Świata HS-134

19.01.2014, NIEDZIELA
13:00 Seria próbna
14:00 Konkurs skoków Puchar Świata HS-134

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin