REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

środa, 04 wrzesień 2013 21:21

Szóstka realizuje Powszechny Program Nauki Pływania

Program pływania

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło rozpoczyna realizację drugiego etapu programu powszechnej nauki pływania.


Program realizowany jest dzięki funduszom przyznanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Program pływania


Zajęcia prowadzić będą na jasielskiej krytej pływalni instruktorzy szkółki pływackiej SHARK.W programie weźmie udział 108 młodych piłkarzy trenujących w jasielskiej SZÓSTCE.  

Pływanie to świetna forma rekreacji ruchowej polecanej wszystkim, małym i dużym. Poprawia wydolność oddechową, wzmacnia układ mięśniowy, pomaga zachować prawidłową postawę ciała, zwiększa wytrzymałość organizmu, jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą. Wysmukla ciało i pozwala uwolnić się od stresu. Jest ona także świetnym uzupełnienie treningu piłkarskiego prowadzonego w UKS Szóstka Jasło.

Główne korzyści płynące z uprawiania gier zespołowych, w tym piłki nożnej to:
-korzyści biologiczne takie jak kształtowanie wytrzymałości, szybkości, siły, ale także zdolności o charakterze koordynacyjnym. W czasie wysiłku fizycznego, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzrasta liczba nowych połączeń nerwowych w mózgu, co ułatwia myślenie.
-poprawia cechy osobowe takie jak zdolność do pracy w grupie, umiejętność podporządkowania się jej wymogom, poczucie bycia członkiem zespołu.
-futbol stanowi świetną "szkołę życia". To podczas gry poznajemy jak to jest wygrać, przegrać, próbujemy się podnieść po "ciosie", nie dajemy za wygraną nawet w beznadziejnych sytuacjach. Piłką kształtujemy w młodych zawodnikach wiele niezwykle ważnych cech, które bez cienia wątpliwości będę przydatne w ich dorosłym życiu. Zapewnia dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny, umysłowy oraz pozwala na rozwój społecznych cech osobowości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach.
Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA prowadzi treningi w pięciu grupach wiekowych: 2001/2002, 2003, 2004, 2005/2006, 2007/2008.
Oprócz treningów piłkarskich klub organizuje wyjazdy na zawody sportowe oraz organizuje obozy sportowe.
Informacje o terminach zajęć dostępne są na stronie klubu pod adresem www.uks6jaslo.futbolowo.pl

UKS ,,Szóstka” Jasło

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin