REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 30 sierpień 2013 22:33

Zakończenie programu ,,Trener Osiedlowy”

IS 1547

Młodzież z ośmiu jasielskich osiedli brała udział w programie ,,Trener Osiedlowy” w dniach od 29 czerwca do 30 sierpnia. FOTORELACJA


 Uroczyste zakończenie programu odbyło się w piątek 30 sierpnia na Ogródku Jordanowskim. 

trener osiedlowy


Program kosztował około 50 tysięcy złotych. Zrealizowano go w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, finansując ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu.

Mamy podsumowanie kolejnej edycji programu „Trener Osiedlowy”. Okazuje się, że ten nasz program cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku mamy rekordową liczbę uczestników bo około 400 osób. Miałem okazję być na zawodach wędkarskich, które są niezwykłym elementem urozmaicającym ten program ,,Trener Osiedlowy” – mówił wiceburmistrz miasta Leszek Znamirowski.

trener osiedlowy


Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, dzieciom i młodzieży, trenerom osiedlowym, którzy po raz kolejny się sprawdzili, zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Dziękuję Zarządom Osiedli, które stworzyły tak wspaniałe warunki, żeby dzieci mogły bezpiecznie i atrakcyjnie spędzać wspólnie dwa miesiące wolnego wakacyjnego czasu. Myślę, że spotkamy się za rok i równie szczęśliwie podsumujemy te atrakcyjne zajęcia – dodał

trener osiedlowy


Spotkania odbywały się cztery razy w tygodniu na osiedlach: Kopernika (przy SP nr 4), Rafineria (przy ZSM nr 1), Mickiewicza (przy ZSM nr 3 – boisko Orlik), Śródmieście (przy Gimnazjum nr 1), Sobniów (przy ZSM nr 5), Górka Klasztorna (teren rekreacyjny przy ul. Kwiatowej), osiedlu Gamrat (przy ZSM nr 2) oraz na osiedlu Hankówka (przy ZSM nr 4).

 Wyniki Ligi Międzyosiedlowej grupy starszej i młodszej

GRUPA STARSZA

7 miejsce - 7 punktów, osiedle Hankówka

6 miejsce – 10 punktów, osiedle Śródmieście

5 miejsce – 16 punktów, osiedle Mickiewicza

4 miejsce – 19 punktów, osiedle Kopernika

3 miejsce - 20 punktów, osiedle Rafineria

2 miejsc - 23 punkty ,osiedle Gamrat

1 miejsce – osiedle Sobniów – Górka Klasztorna

trener osiedlowy


GRUPA MŁODSZA

7 miejsce – 5 punktów, osiedle Hankówka

6 miejsce - 6 punktów, siedle Śródmieście

5 miejsce – 17 punktów, osiedle Sobniów – Górka Klasztorna

4 miejsce – 20 punktów, osiedle Rafineria

3 miejsce – 20 punktów, osiedle Mickiewicza

2 miejsce – 23 punkty, osiedle Gamrat

1 miejsce –  osiedle Kopernika

trener osiedlowy


W dniu dzisiejszym zakończyliśmy już piątą edycję programu ,,Trener Osiedlowy. Przez całe wakacje zorganizowaliśmy dwie wycieczki Odrzykoń – Prządki i Krynica. Był także wyjazd na szkolenie i pokaz wędkarstwa muchowego i spławkowego w Ujeździe. Serdecznie wszystkim dziękuję za miło spędzone wakacje i gratuluję. Przedział wiekowy młodzieży był bardzo zróżnicowany. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, a najstarszy około 20 lat. Atmosfera była miła i wesoła – skomentował Jerzy Chmiel, koordynator trenerów osiedlowych.

Uczestnicy spotykali się na basenie, kortach tenisowych, parku linowym i w innych miejscach aktywnie spędzając czas poprzez sportowe zajęcia.
,,Trener Osiedlowy” jest wspaniałym programem i interesującym programem. Dobrze spędziłem czas wakacyjny. Dziękuję – powiedział uczestnik programu Konrad z Sobniowa

trener osiedlowy


Chodziłem na osiedle Kopernika i nie nudziłem się na tych zajęciach. Było dużo wycieczek, dużo meczy. Turnieje były zacięte – bardzo lubiłem na nie chodzić. Wycieczki były urozmaicone, bardzo ciekawe. Dzięki programowi ,,Trener Osiedlowy” pierwszy raz byłem w parku linowym- mówił Rafał Kosiba, jeden z uczestników

trener osiedlowy


Angażowanie dzieci i młodzieży w tego typu inicjatywy pozwala na minimalizowanie ryzyka zachowań agresywnych, a przede wszystkim pokazuje jak można dobrze i pożytecznie zagospodarować swój czas wolny.

Anna Dziura

 

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin