niedziela, 11 sierpień 2013 13:42

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 10 Sierpnia 2013 roku na stadionie LKS Skołyszyn odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności:
- mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu,
- ocena stanu wyszkolenia pożarniczego,
- popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej,
- przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla
Zawody rozegrano w 2 konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami.
Wyniki w Grupie "A"
1 miejsce - OSP Skołyszyn
2 miejsce - OSP Pusta Wola w składzie: Pietraszek Andrzej, Pietraszek Rafał, Pietraszek Mateusz, Święch Remigiusz, Walewski Miłosz, Wróżek Piotr, Sepioł Łukasz, Gajda Łukasz, Stygar Michał , Warchoł Piotr, Kosiński Daniel.
3 miejsce - OSP Harklowa
4 miejsce - OSP Święcany