REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 20 czerwiec 2013 16:52

Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"

Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"

W dniu 16 czerwca 2013r. Szóstka Jasło rocznik 2002 wzięła udział w cyklicznym turnieju organizowanym przez Igloopol Dębica „Śnieżka Cup 2013”.


Do zawodów przystąpiło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. Rywalizacje grupową zaczynamy od meczu z drużyną Stali Rzeszów, który wygrywamy 4-0. Kolejne spotkanie rozgrywamy z ubiegłorocznym zwycięzcą tego turnieju, Hetmanem Zamość. Mając w pamięci mecz finałowy z tamtego roku, gdzie mecz przegraliśmy w ostatniej minucie, chłopcy wyszli mocno skoncentrowani i pełni energii do walki. Od początku spotkania było widać, że Szóstka lepiej się prezentuje. Liczne ataki przynoszą bramkę i prowadzimy 1-0. Hetman atakował, na nasze szczęście nieskutecznie. Nasza drużyna zaś, starała się podwyższyć wynik, stwarzając sobie dogodne sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Co nie udało się naszym zawodnikom, udało się kolegom z Zamościa. Jedna z ich akcji przynosi bramkę i mecz kończy się remisem 1-1. Kolejnym przeciwnikiem jasielskiej Szóstki był zespól Orlika Ulanów, który nasza drużyna po ładnym meczu wygrywa 2-0. Następny mecz to pojedynek z Soccerem Ropczyce. Dobrze zaczynamy mecz strzelając bramkę na 1-0. Przeciwnik jednak łatwo się nie poddaje i zdobywa dwie bramki. Musimy „gonić” wynik, ale nasi chłopcy zawsze dają z siebie wszystko. Zdobywamy dwie bramki i wygrywamy ten mecz 3-2. Ostatnie spotkanie grupowe gramy z drużyną Victorii Czermin, wygrywając 3-0 zapewniamy sobie awans do półfinału z I miejsca w grupie.

Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"


Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"
W półfinale spotykamy się z dobrymi znajomymi, gospodarzami turnieju, drużyną Igloopolu Dębica. Spodziewaliśmy się cięższego meczu, jednak po ładnej grze, pewnie wygrywamy 5-0 i jesteśmy w finale z drużyną Tarnovii Tarnów. Mecz finałowy to prawdziwy dreszczowiec. Choć początek meczu nie wróżył takich emocji, bo Szóstka już w pierwszej minucie, po indywidualnym rajdzie Michała Rakoczego zdobywa bramkę na 1-0. Minęło kilka minut, a na listę strzelców wpisuje się Karol Szydło. Prowadzimy 2-0. Rywal jednak nie daje za wygraną. Kilka nieczystych zagrań z ich strony. W jednym z takich zagrań ucierpiał nasz bramkarz, jednak wszystko skończyło się dobrze i na szczęście mógł kontynuować grę, a zawodnik Tarnovii schodzi z boiska na dwie minuty. Kiedy wydawało się że jesteśmy już w „ogródku”, bo gramy z przewagą i kolejna bramka to kwestia czasu, drużyna z Tarnowa strzela kontaktowego gola na 2-1. Nasi chłopcy nie przestali atakować, chcąc za wszelka cenę podwyższyć prowadzenie, co przyniosło zamierzony efekt. Michał strzela na 3-1. Po powrocie ukaranego zawodnika na boisko, Tarnovia pokazuje ogromną wolę walki, przeprowadzając atak za atakiem. Nasi chłopcy chyba za bardzo się rozluźnili, może też zmęczenie dało się we im znaki. W ostatnich kilku minutach rywal strzela dwie bramki, doprowadzając do remisu. Mecz kończy się wynikiem 3-3 i o zwycięstwie muszą zadecydować rzuty karne.

Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"


Zwycięstwo rocznika 2002 w "Śnieżka CUP 2013"
Pierwszy do piłki podchodzi Szymon Dziadosz i pewnie pokonuje bramkarza z Tarnowa, a strzał zawodnika rywali świetnie broni nasz bramkarz. Po pierwszej serii prowadzimy 1-0. Druga seria to precyzyjny i mocny strzał Michała Rakoczego i druga znakomita interwencja Łukasza Lepuckiego. Szóstka po rzutach karnych wygrywa 2 - 0.
Mecz finałowy pokazał, że trzeba grać do końca. Mamy nadzieje, że chłopcy wyciągnął z tego meczu odpowiednie wnioski i nie popełnią takich błędów w przyszłości.
Michał Rakoczy został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!!!
Skład Szóstki: Lepucki Łukasz, Dziadosz Szymon, Szydło Karol, Baran Arkadiusz, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Bałon Jakub, Kasowicz Wojciech, Blezień Jakub, Ślusarczyk Dawid, Baran Bartosz, Kiszka Maciej,Skwara Bartosz.
Gratulujemy całej drużynie i życzymy powodzenia na finale Ogólnopolskim Minimistrzostw Deichmanna 2013, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Opolu.

UKS ,,Szóstka"

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin