REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 14 maj 2013 14:36

We wrześniu indywidualne Mistrzostwa Polski

Kadra narodowa BMX

Kadra narodowa BMX trenowała w Jaśle.


Na jasielskim torze BMX na Osiedlu Gądki przez 2 dni trenowała kadra narodowa tego sportu. W Jaśle gościł też selekcjoner kadry olimpijskiej BMX Andrzej Kramarczyk.
W weekend 11-12 maja na jasielskim torze BMX każdy mógł obserwować trening najlepszych w Polsce zawodników uprawiających kolarstwo BMX. Do Jasła przyjechała (z ramienia Polskiego Związku Kolarskiego) 14-osobowa reprezentacja Polski wraz z trenerem Andrzejem Kramarczykiem oraz prywatnie kilku zawodników z Lublina, nie mieszczących się w szerokiej kadrze. Wśród zawodników był trzykrotny mistrz świata w trialu rowerowym Rafał Komorowski z klubu Aquila Wadowice. W treningu uczestniczyli także Mariusz Chajec i Wiktor Juszczyk z jasielskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Nowoczesnego i klubu Race Industry.

Kadra BMX


Andrzej Kramarczyk, znany w kręgach kolarskich szkoleniowiec trialowców, osiągający od lat międzynarodowe sukcesy z drużyną Aquili Wadowice był już w Jaśle na odbiorze toru BMX. Kolejną pasją Kramarczyka są niezwykle widowiskowe wyścigi BMX, które także promuje od lat, a na początku br. decyzją zarządu PZKol przy akceptacji szefa wyszkolenia Andrzeja Piątka oraz Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, został powołany na trenera kadry olimpijskiej BMX. Jako selekcjoner drużyny narodowej BMX przywiózł swoich podopiecznych na trening do Jasła.

 

- W Jaśle - z czego bardzo się cieszę - powstał fajny obiekt, który tętni życiem: tor dla rowerów BMX i park linowy. Bardzo mi się tu podoba, przyjechaliśmy więc z kadrą narodową żeby sobie potrenować, ponieważ we wrześniu będą tutaj zawody: Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas - mówi Andrzej Kramarczyk. - Tor jak na nasze, polskie warunki jest naprawdę dobry. Brakuje tylko bramki startowej - myśmy przywieźli małą - i mogłyby być wiraże utwardzone, ale przecież nie wszystko na raz, a widzę, że miejscowe chłopaki dobrze tu gospodarzą.

Sprawa bramki startowej już została rozwiązana. Na wniosek burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego decyzją Rady Miejskiej Jasła z 3 kwietnia br. przyznanych zostało 15 tys. zł dotacji dla MOSiR Jasło z przeznaczeniem na jej zakup.

***
BMX to nazwa roweru i rodzaju kolarstwa, które zaczęło się rozwijać w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. BMX uprawia się na specjalnie przygotowanych torach ziemnych. Sport ten jest dyscypliną olimpijską od 2008 roku (Pekin). W Polsce jest zaledwie kilka torów BMX. W wyścigu na kilkusetmetrowym torze bierze udział 8 zawodników. Wygrywa ten, kto jest pierwszy na mecie.

st

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # Elwis 2013-05-14 14:58
Nareszcie w Jaśle zaczyna się coś konkretnego robić. Niech młodzież wie, ze coraz więcej można tutaj zdziałać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin