wtorek, 05 luty 2019 11:09

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Burmistrza Miasta Jasła Wyróżniony

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Burmistrza Miasta JasłaPo bardzo długiej, wieloletniej przerwie znów w Jaśle zagościły zawody w narciarstwie biegowym rangi wojewódzkiej.

Do naszego miasta zjechały zespoły narciarskie z obszaru Podkarpacia. FOTORELACJA Gościliśmy zawodników z Halicza w Ustrzykach Dolnych, LUKS Ustianowa, IKN „Górnik” Iwonicz Zdrój, UKS Karpaty Klimkówka, MUKS Podkarpacie Jedlicze, UKS Partyzant Lubatowa. Z Jasła wystartowali zawodnicy Klubu Sportowego Speed Jasło. Łącznie 191 zawodników w różnych kategoriach stawiło się na starcie trasy biegowej przy obiektach MOSiR w Jaśle, urządzonej na nowo wybudowanym torze rolkowo – narciarskim. Warunki śniegowe nie rozpieszczały, ale dzięki ciężkiej pracy członków klubu SPEED udało się stworzyć optymalne warunki do zawodów. Zawody przebiegły w sportowej i sympatycznej atmosferze. Jasielscy zawodnicy zdobyli 16 medali w tym 7 złotych.
Na wszystkich uczestników zawodów czekał gorący posiłek a na zakończenie wręczenie pucharów i medali oraz losowanie nagród. Pamiątkowe puchary wręczono również najstarszemu
i najmłodszemu uczestnikowi zawodów.

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Burmistrza Miasta Jasła
Szczególne podziękowania należą się Damianowi Ciborowskiemu – Prezesowi Klubu SPEED, trenerowi, zawodnikowi i głównemu organizatorowi zawodów, pracownikom MOSiR w Jaśle oraz uczniom „Ekonomika” za dobrą organizację i przeprowadzenie zawodów.
Mamy nadzieję na równie dobre zawody w przyszłym roku.

Jerzy Raus/Urząd Miasta w Jaśle