poniedziałek, 15 kwiecień 2013 15:01

Dla fanów aktywnego wypoczynku! Park linowy i tor BMX w Jaśle!

miastojaslo.pl314

Moda na aktywny wypoczynek, sporty ekstremalne rozprzestrzenia się błyskawicznie. Już niedługo miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli swobodnie korzystać z obiektów rekreacyjnych w Jaśle.

Obecnie trwają tam prace remontowe przygotowujące je do użytku. Miłośnicy aktywnego stylu życia będą mogli spędzić błogie chwile na torze BMX oraz w parku linowym.
Park linowy

Zamontowane na trasach siatki do wspinaczki, wiszące mosty, liny sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się niczym Tarzan przechodząc z jednej strony na drugą.

miastojaslo.pl307

Pokonując trasy linowe udoskonalamy techniki utrzymywania równowagi, łamiemy bariery nadmiernej wysokości i strachu. W parku znajdują się 3 trasy linowe. Po przejściu szkolenia z zasad bezpieczeństwa i systemu posługiwania się wypożyczonym sprzętem, po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia możemy swobodnie korzystać z atrakcji parku.

miastojaslo.pl312

Zróżnicowanie tras ma swoje powody. Przede wszystkim wiek i stopień trudności. Uczestniczyć na trasie niebieskiej i czerwonej mogą osoby powyżej 8 roku życia z wagą nie większą niż 130 kg. Aktywny 6-latek poszaleje na trasie zielonej, gdzie towarzyszyć mu mogą maksymalnie 12-latkowie. Park linowy spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa, a sprzęt alpinistyczny pochodzi od renomowanych producentów. W jasielskim parku linowym zawsze możemy zasięgnąć porady wykwalifikowanych instruktorów. Warto spróbować swoich sił i przeżyć wspaniałą przygodę.

Tor BMX

Ścigających się jednocześnie sześciu zawodników – to jest to. Pokonujący tor zawodnicy muszą zmierzyć się z utrudniającymi przejazd przeszkodami. Dyscyplina ta ewoluuje z dnia na dzień i staje się coraz popularniejsza.

miastojaslo.pl301

miastojaslo.pl304

Odcinki proste, wyprofilowane łuki na mającej szerokość od 8 do 4 m trasie to prawdziwy raj dla kochających tego typu szaleństwa. Dzięki odpowiedniemu projektowi, na naszym jasielskim torze będą mogły odbywać się w przyszłości ogólnopolskie zawody. Z toru mogą korzystać początkujący i zaawansowani rowerzyści. To doskonałe miejsce i taka forma rozrywki stwarza możliwość poznania nowych ludzi o podobnych sportowych zainteresowaniach.

Anna Dziura