REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 22 luty 2016 14:35

Zawodnicy JSC na biegu Icebug Winter Trail

Zawodnicy JSC na biegu Icebug Winter TrailIcebug Winter Trail to jedna z zimowych imprez biegowych sygnowana przez znaną markę trailową. Bieg był rozgrywany 13.02.2016 r. w Nowym Targu na gorczańskim szlaku wiodącym na najwyższy szczyt tegoż pasma – Turbacz (1310 m n.p.m.).Chociaż w całej Polsce śniegu jak na lekarstwo, akurat w Gorcach było go tyle ile trzeba. Dwa dni przed biegiem spadł świeży biały puch, a w nocy przytrzymał mróz, więc warunki na trasie były takie jak powinny być na tą porę roku. Zima w Gorcach zdecydowanie dopisała. Nie było przesadnie zimno zaś co jakiś czas zza chmur wychodziło słońce, stwarzając wręcz bajkowy klimat. Uroki Podhala, Gorców, jak również Tatr zostały zaprezentowane w pełnej krasie.
Uczestnicy zawodów mieli do wyboru trzy rodzaje tras: 21 km (+ 1010 m. /- 1010 m) , 11,5 km (+ 600 m. /- 600 m) oraz 6 godzin z mapą.


Początek biegu odbywał się po asfaltowej drodze, następnie zaśnieżoną leśną drogą na przemian z mocnymi podbiegi i wypłaszczeniami zawodnicy z każdym krokiem wspinali się coraz wyżej. Im bliżej najwyższego punktu tym śniegu było coraz więcej. W pobliżu szczytu Turbacz (1310 m n.p.m.) na którym był punkt kontrolny, śnieg był głęboki i bardzo grząski. Po zaliczeniu tego najwyższego punktu oraz przebiegnięciu przez bramkę, na której zczytywany był czas, było już tylko w dół z jednym małym wyjątkiem. Ostatni kilometr to ciężki podbieg i krótki ostry zbieg po grząskim śniegu wzdłuż wyciągu na Długiej Polanie, gdzie na dole ulokowana była linia mety.
Klasyfikacja osób odbywała się w kategorii open w podziale na mężczyzn i kobiety. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymywali pamiątkowy medal, zaś pierwsze trzy osoby w kategoriach open otrzymywały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na starcie zawodów stanęło 433 zawodników w tym 273 na najdłuższym dystansie, 84 zawodników na 11,5 km oraz 75 zawodników na trasie 6 godzinnej z mapą.
Zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wystartowali na dwóch dystansach. Ewelina Borowska-Pawluś wybrała dystans 11,5 km i ukończyła go na 6 miejscu z czasem 1godz 24min 00sek.
Ewelina Borowska-Pawluś
Pozostali zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wybrali opcję 21 km.
Najlepszy okazał się Łukasz Szumiec, który ukończył bieg na 9 miejscu z czasem 1godz 50min 51sek.
Łukasz Szumiec
Bardzo dobre 16 miejsce zajął Sławomir Walaszczyk uzyskując czas 1godz 57min 12sek, zaś ponad minutę za nim przybiegł Marcin Węgiel z czasem 1godz 58min 51sek zajmując 19 miejsce.

Sławomir Walaszczyk
Maciek Żyra zajął 32 miejsce z czasem 2godz 06min 13sek, Jarosław Borda-Sieczkowski był 62 z czasem 2godz 16min 20sek, Mirosław Pawluś przybiegł na 74 miejscu z czasem 2godz 18min 10sek natomiast Przemysław Myśliwiec uplasował się na 87 miejscu z czasem 2godz 20min 59sek.
Mirosław Pawluś
Bieg na 21 km wygrał Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna reprezentant klubu Salco Sport Team. Pokonanie całej trasy zajęło mu 1godz 38min 30sek.

Bartosz Gorczyca

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.
Zdjęcia: Magdalena Bogdan, Ryszard Kułaga, JKR Ostrowski.

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin