REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 29 marzec 2013 07:54

Szóstka wznawia zajęcia na basenie

1

Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło po raz drugi znalazło się na liście podmiotów, którym Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie na organizację zajęć sportowych dla uczniów pn. „Powszechna nauka pływania”.


W roku bieżącym w ramach programu na jasielskiej pływalni trenować będzie 110 dzieci zrzeszonych w jasielskiej SZÓSTCE. Zajęcia prowadzone będą w 4 grupach w terminie od 01 kwietnia do 30 listopada. Zajęcia są bezpłatne.
Zasadniczym celem zadania jest upowszechnienie sportów wodnych poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń z nauki i doskonalenia pływania skierowanych do dzieci i młodzieży trenujących w UKS SZÓSTKA piłkę nożną.

2Pływanie to świetna forma rekreacji ruchowej i polecamy ją wszystkim: i małym, i dużym. Poprawia wydolność oddechową, wzmacnia układ mięśniowy, pomaga zachować prawidłową postawę ciała, zwiększa wytrzymałość organizmu, jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, wysmukla ciało i pozwala uwolnić się od stresu. Ta forma aktywności zapewnia dzieciom prawidłowy rozwój, przedstawia aktywność ruchową jako świetny pomysł spędzania czasu wolnego, otwiera nowe możliwości, ułatwia nawiązywanie kontaktów społecznych i, co ważne, daje ujście rozpierającej dzieci energii. Ruch stanowi antidotum na siedzący tryb życia i choroby cywilizacyjne, przynosi radość, wzmacnia poczucie własnej wartości.

UKS ,,SZÓSTKA”

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin