REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 07 maj 2015 09:07

JSC w Przemyślu

JSC w Przemyślu2 maja został zainagurowany kolejny sezon Cyklokarpat, największej imprezy rowerowej w południowej i południowo-wschodniej Polsce.


Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w Przemyślu. Trasa maratonu przebiegała głównie drogami fortecznymi Twierdzy Przemyśl, a zarazem po bardzo malowniczej krainie, jaką jest Pogórze Przemyskie. Składała się z trzech dystansów HOBBY- 31,9 km, MEGA – 41,8 km oraz GIGA – 66 km. Zawodnikom nie dane było oglądać pięknych widoków, gdyż pogoda pokiereszowała plany. Cały czas padało, a na trasie było mokro, błotniście i ślisko. Trudność trasy oraz warunków pogodowych oprócz zawodników, odczuł również sprzęt w postaci zużytych hamulców i napędu. Wielu zawodników wycofało się z tego powodu.

2


3


Na starcie w Przemyślu stanęło ponad 550 osób co jest kolejnym rekordem, mimo fatalnych warunków pogodowych. Do mety dotarło 469 osób. Wśród startujących było 21 zawodników z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy reprezentowali miasto Jasło. Dystans HOBBY wybrało 4 zawodników JSC. 7 miejsce zajęła Aneta Jokiel w kategorii HM3. Natomiast Piotr Gryzło stanął na najniższym stopniu podium zajmując 3 miejsce w kategorii HM2. W tej samej kategorii Paweł Figura zajął 19 miejsce, a Marcin Sychta uplasował się na 21 miejscu.

4


Na dystansie MEGA wystartowało 10 zawodników JSC. W kategorii MM2 Krzysztof Staniszewski zajął 18 miejsce, a Kamil Czerw był na 29 miejscu. W kategorii MM3 Artur Gorczyca zajął 28 miejsce. Kolejne lokaty zajęli:
Bogusław Pietrusiak – 34
Jerzy Reczek – 41
Mirosław Pawluś – 61
Łukasz Cholewiak -64
W kategorii MM4 na 10 miejscu przyjechał Adam Poniatowski. Chwilę za nim pojawił się Janusz Zaleśny zajmując 22 miejsce, natomiast Witold Cisło uplasował się na 51 miejscu.
5


Na najdłuższym i najcięższym dystansie GIGA wystartowało 7 zawodników JSC.
W kategorii GM2 wystartował Mateusz Wożniak, jednak z powodu defektu roweru, nie ukończył zawodów. Zaś 5 zawodników JSC wystartowało w najmocniej obsadzonej kategorii GM3. Na najniższym stopniu podium czyli 3 miejscu stanął Tomasz Leśniak. Kilkanaście minut za nim pojawił się Jakub Gryzło zajmując 6 miejsce. Łukasz Szumiec zajął 9 miejsce, Jakub Zbiegień przyjechał 16, a Marcin Wiącek był 19.

W kategorii GM5, na srebrnym stopniu podium stanął Marek Gorczyca zajął 2 miejsce. W kategorii drużynowej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło 2 miejsce. Kolejna edycja Cyklokarpat odbędzie się 17 maja w Kluszkowcach. Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów oraz Jasielska Sieć Sklepów MPM serdecznie zapraszają do wzięcia udziału. Więcej informacji na stronie organizatora www.cyklokarpaty.pl

Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
www.facebook.com/cyklokarpaty
Zdjęcia: Wiktor Bubniak

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin